Wpis z mikrobloga

Cześć , nadszedł ten okres że chciałbym zmienić swoje aktualne auto na coś fajniejszego (ibiza 131km z 2003r)
Budżet powiedzmy około 25K
Głownie chodzi mi aby w aucie siedział jakiś fajny silnik , zarówno pod względem osiągów jak i dzwięku po zrobieniu wydechu . Ogólnie auto do którego dobiorę jakiś bodykit czy felgę i będzie fajnie wyglądało.
Zapewne na moje potrzeby znalazło by się jakieś fajne auto #jdm
Myślałem nad #mazda #rx8 bo auto mi się #!$%@?ście podoba ale nie jestem przekonany do silnika (na grupach piszą tylko o tym że pali w #!$%@? i psuje się a no i że remont to 20k )
  • 5
  • Odpowiedz
@janusz-pawel: Przewinęło się tu kilka takich tematów, poszperaj po tagach, które dodałeś, sądzę że odpowiedzi znajdziesz. Osobiście sądzę że rx8 odpadnie z Twojego zainteresowania, bo jeśli do daily to dobrze mieć $$ A skoro budżet to ok 25k, to też nie tak łatwo znaleźć taką, która będzie miała sprawny silnik :D a wtedy owszem, remont może kilka/kilkanaście tysięcy wynieść. Wszystko zależy co tam do wymiany będzie.
  • Odpowiedz
@janusz-pawel: jeśli daily to nie bierz. Paliwo Cię zje. Jeśli na weekend jako drugie auto to można myśleć.

W tym budżecie jest ciężko, dorzuc z 5-8k i można szukać gotowca od mechaników co robią te auta codziennie. Chyba że masz wiedzę i zaplecze, to możesz kupić jak najtaniej samą budę i silnik włożyć po remoncie za jakiś czas. Ale możesz trafić na coś co przejedzie 20k, a coś co po 1k
  • Odpowiedz
@janusz-pawel: mam ten samochód i opisywałem swoje przygody na tagu #japonskigruz . Ogółem to na daily zapomnij, ale jeśli weekendowe to można. Zadzwoń do http://rotaryengines.pl/ oni budują te mazdy od zera, robią blachę i wsadzają wyremontowany silnik - tylko musisz zapytać o ceny i dostępność karoserii bo nie zawsze mają. Możesz też szukać na grupach na fb oraz olx, czasami się przewinie niezardzewiały egzemplarz z dobrym silnikiem do tych 25k. Oczywiście
  • Odpowiedz
@Voyak: polecam chłopaków z REV. Ostatnio jak byłem to kilka możliwych aut mieli do złożenia.
Ceny świeże podałem w swoim komentarzu od 9 do 16k w zależności co się uratuje.
A co do kompresji to warto zadzwonić wcześniej czy Ci zmierzą kompresje, bo na cały kraj jest tylko kilka testerów dla wankla () no i warto także pamiętać o ilości obrotów.
sylwanared - @Voyak: polecam chłopaków z REV. Ostatnio jak byłem to kilka możliwych a...

źródło: comment_1626092256m9a5MGg9xxp8X92e2x3YyS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz