Wpis z mikrobloga

Dostałem dwie informacje o straszeniu niby-konsekwencjami przy okazaniu biletu pod tranzyt i braku wykorzystania go w tym celu, ale też to:

SG dostała nakaz "straszenia" od zastępcy komendanta komendy głównej SG i to jest jedyne co mogą zrobić.


Jeśli ktoś ma znajomych/rodzinę w SG i mógłby potwierdzić to dodam do kolejnego wpisu jako potwierdzone info.

Dodam do kolejnego wpisu, ale jak coś metoda na bilet nadal pozostaje najmniej przyjemną - no bo pewnie będą podważac, straszyć (bo nic innego zrobić nie mogą). Technicznie trzeba wyjechać z terenu RP w ciągu 24h - w praktyce nikt tego nigdy nie sprawdził (a z powyższego wynika że nawet nie mają jak)
#100dnibezkwarantanny #koronawirus #kwarantanna
Pobierz Rabusek - Dostałem dwie informacje o straszeniu niby-konsekwencjami przy okazaniu bil...
źródło: comment_1625931046JLVukQ8BvL2Wss55SDPUQi.jpg
  • 8
Tu jeszcze dodatkowe info

Oczywiście, pytałem jeszcze kumpla policjanta czy policja ma jakieś możliwości sprawdzania na tej podstawie czy dana osoba opuściła teren RP to mnie prawie śmiechem zabił
@Rabusek: Nie wiem co policja miałaby zrobić, sprawdzić czy kogoś nie ma schowanego w wersalce? No i pod jakim adresem?

Jeśli już by się uparli, to łatwiej bym im było sprawdzać listę osób, które nie przyszły na lot do Norwegii.

I co jeśli powiem, że za w ciągu 24h mam zamiar opuścić kraj, bo jadę ze szwagrem na Litwę.
@Rabusek: Mam taką rozkmine, czy wylądowanie w Krakowie i kupienie biletu na tranzyt z np. Katowic na następny dzień nie utrudniłoby teoretycznie procesu "sprawdzania czy faktycznie opuściliśmy kraj"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)