Wpis z mikrobloga

Tęskniliście? Miałem mały remont i trochę obowiązków. Ale to nie jedyna przyczyna opóźnień. Otóż czekam na części a konkretnie wtryskiwacze. Zakupiłem jeden komplet od www.sklep.landroverczesci.pl znane jako AND IMPORT EXPORT
ANDRZEJ CZAPIEWSKI, ŚW. WOJCIECHA 26,BAŁDOWO 83-110 TCZEW. Zapytacie czemu o tym informuję? Otóż przepychanka o wtryskiwacze trwa już 3 tydzień. Aktualnie sprawa stoi na zwrocie pieniędzy po odesłaniu towaru. Zapytacie czemu?

Zakupiłem komplet nowych wtryskiwaczy do frelka. Najpierw przez tydzień nie dostałem paczki a pieniądze przelane. Dzwonię pytam i Pan twierdzi, ze paczka wysłana. Proszę o numer przesyłki, usłyszałem odpowiedź, że zaraz dostanę go SMSem. Jak łatwo się domyślić nie dostałem go ( ͡° ͜ʖ ͡°) do końca tego dnia, czyli środy i czwartku następnego dnia telefonu już ode mnie nie odebrali. Dzwonię w piątek odebrał inny pracownik, pytam już trochę mniej uprzejmym tonem co z moimi wtryskami, "już proszę Pana patrzę, paczka w magazynie kuriera ale kurier nie podjął próby doręczenia, wie Pan co ja zaraz oddzwonię zapytam w DHLu o co chodzi". Zanim się gość rozłączył zapytałem o numer do śledzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) "yyyyyyyyy.... ale, no dobra zaraz wyślę SMSem". Po 15 minutach jednak dostaję tracking, zaglądam na stronę DHL a tam "paczka nadana, czeka na odbiór przez kuriera", oczywiście nadana 2 minuty wcześniej. Ok w poniedziałek przyszły wtryski i tu się zaczyna największa imba. Wtryskiwacze, w kopercie kartonowej DHL, zawinięte folią bąbelkową. Całe obdrapane, niedoczyszczone z miksu kurzu z olejem, uszczelki poparciałe, śmierdzące wahą. No jak w mordę strzelił nowiuśkie.

Na drugi dzień dzwonię już z imbą. Ani dzień dobry im nie mówię, ani pocałuj mnie w dupę tylko pytam czy sobie ze mnie jaja robią. Dwa tygodnie wysyłki a dostaję używane wtryski. Pan oczywiście dobrze wiedział o co toczy się imba i od razu zaproponował zwrot wtrysków, wysłanie kuriera po nie i zwrot całych pieniędzy razem z kosztami wysyłki a potem jakby wyrecytował mi regułkę niczym telemarketer, że oni importują wyłącznie nowe, oryginalne części z Wielkiej Brytanii, nie mają oryginalnych opakowań ponieważ są to wersję OEM. Mówię, że wersję OEM są przynajmniej pakowane w foliowe torebki i zgrzane, żeby ich wilgoć na magazynach nie brała a nie owinięte folią bąbelkową na #!$%@? a typ jak ten debil z TVP3 od wykorzystywania budżetu przez wodociągi miejskie recytuje mi tą samą regułkę xD Wtedy mój umysł szatana zapytał, czy w takim wypadku mogą mi wysłać drugi, nowy komplet, który juz nie wzbudzi moich "podejrzeń". Odpowiedź "YYYYYYYYYYY... skończyły już się nam" i wszystko jasne. co ciekawe ciągle dostępne na stronie
http://sklep.landroverczesci.pl/wtryskiwacz-paliwa-freelander-1-8-benzyna-2000-2006-mjy100550l.html

Na drugi dzień kurier odebrał wtryski razem z protokołem odstąpienia od umowy, zwrotu pieniędzy jeszcze nie dostałem i coś czuję, że jeszcze będę się o niego wykłócał. Żałuję, ze przed zakupem w tym "sklepie" nie zobaczyłem opinii na Google ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam dołożę tam swoje 3 grosze, gdy tylko dostanę pieniądze.

Co ciekawe dostałem wtryskiwacze o numerze producenta 0280155885 a zamawiałem 0280155884. W sumie to nawet lepiej bo w moim frelku te z 5 na końcu były montowane oryginalnie. Różnią się tylko one kolorem: czarne z czwórką były montowane w Roverach a niebieskie z 5 w Land Roverach.

W komentarzach zdjęcia "nowych" wtryskiwaczy.

#warsztatwstodole
vlodek2532 - Tęskniliście? Miałem mały remont i trochę obowiązków. Ale to nie jedyna ...

źródło: comment_1625864028rcfvwoSmR98FCk4KElSKQ4.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vlodek2532: a mogłeś jak człowiek zamówić na allegro po prostu albo popytać na forach co tam będzie pasowało zamiast oryginału, nawet i na jakimś fso ptk bo ludzie wkładają te silniki w poloneza
  • Odpowiedz
@Pangia: zamienników do nich nie ma. Tylko oryginały Boscha. Tu wychodziło jakieś 50-60 zł taniej niż na allegro. Poczytałem opinię na brytyjskich stronach i zamówiłem komplet wtrysków na... aliexpress xD 160 zł za komplet 4 sztuk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Koloses: bo to są oryginały Boscha według użytkowników brytyjskich for. Ogółem w Chinach są dostepne wszystkie czesci do silnika 1.8GS bo Chińczycy po przejęciu Land Rovera ciągle tłuką te silniki u siebie, oczywiście po modyfikacjach. Nie zdziwiłbym się, gdyby była możliwość zakupienia nowego silnika 1.8 GS w chinach.
  • Odpowiedz
@vlodek2532: Nawet nie muszą być oryginały. Po prostu niektóre rzeczy są tak banalne i u nas płaci się większe kwoty tylko dlatego, że nikt tego nie produkuje, albo produkuje to jedna firma, albo ktoś i tak sprowadza z chin i narzuca marżę z kosmosu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz