Wpis z mikrobloga

@kais3r:

myślę, że lewaki nie słyszały o prywatnych ubezpieczeniach..

"przecież żaden prywaciarz nie będzie ubezpieczał na leczenie raka, bo to droga impreza" - wystarczy wytknąć że przecież samochody są 2-30 krotnie droższe od najdroższego procesu leczenia raka,

szkoda czasu i energii na przekonywanie lewaków, ta grupa to ślepa uliczka ewolucji
@Yahoo_: Wykop z rynku nfz a stworzysz niszę. BA! Sam z chęcią ją zapełnię bo to gotowy pomysł na biznes biorąc pod uwagę strach przed rakiem. Prosta kalkulacja - x% dożyje swojego raka więc zbieramy od danej ilości naszych klientów y% kosztów leczenia rocznie tak by było na leczenie x% i bym sobie #!$%@?ął chatę na Sri Lance bo w sumie tam fajnie.
@Kyoshinn: Tylko czemu nikt tego nie zrobił? Przecież NFZ jest taki tragiczny, składki są takie wysokie. Sam mam jestem prywatnie ubezpieczony tylko o leczeniu raka w cenie możesz sobie pomarzyć. Dentysty nie dostaniesz (pozdro @Farrahan), a co dopiero nowotwory.
@Yahoo_: Bo teraz jest nfz i płacisz składki bo musisz a kiepską sprawą jest płacenie za coś prywatnie gdy i tak płacisz publicznie za to samo. Jeżeli chciałbyś kogoś kto świadczy usługi takie jak nfz to musiałbyś wykopać nfz, jeżeli chcesz usługi, których nfz nie świadczy (zazwyczaj te drogie) szykuj się na większy wydatek.
@Kyoshinn: Rzucasz korwinizmami. Też jestem za całkowitą prywatyzacją służby zdrowia, jednak mam świadomość, że nie jest to tak kolorowe, jak przedstawiają to kuce Korwina, które nie zarobiły w swoim życiu złotówki.
@Farrahan: Nie wiedziałem o tym, że rzucam korwinizmami, wiem natomiast, że nie jestem kucem, a swoje pierwsze złotówki już mam dawno za sobą. Nie wiem czy to wycieczka na moją osobę, więc tematu nie pociągnę :).
@Kyoshinn: To jakim prawem na rynku istnieją prywatne ubezpieczalnie zdrowotne? Przecież NFZ to samo oferuje i są zainteresowani! Dlaczego tak trudno znaleźć (szukałem, prosiłem na wykopie, żeby znaleźli, nikt nie znalazł) jakiegokolwiek ubezpieczyciela, który zechciałby leczyć nowotwory?
@Kyoshinn: Nie mówiłem o Tobie, tylko o ogólnym trendzie panującym wśród fanów JKM - HURR DUR PRYWATYZACJA A LEWAKI DUPA CICHO!11! Tylko, że wszystko trzeba robić z głową i wiedzieć jakie jest ryzyko. Żaden prywatny ubezpieczyciel nie zapewni tak drogich zabiegów przy takich wartościach składek jak na NFZ.
@ostr: Nie stać mnie póki co na prywatne ubezpieczenie od raka, więc podejrzewam, że nie jestem w temacie, tak jak niektórzy z was mogą być. Uważam tylko, że tam gdzie jest potrzeba zawsze znajdzie się ktoś kto ją zaspokaja bo z czegoś trzeba żyć.

@Yahoo_: NFZ nie oferuję tego samego co było puentą mojej wypowiedzi. NFZ sponsoruje zabiegi tanie i często gówniane (jak przy plombach, które rozsadzają zęba 2 lata
NFZ nie oferuję tego samego co było puentą mojej wypowiedzi. NFZ sponsoruje zabiegi tanie i często gówniane (jak przy plombach, które rozsadzają zęba 2 lata po wstawieniu #truestory).


@Kyoshinn: To jest totalny bullshit. Drogich usług właśnie prywaciarze unikają ograniczając się do skierowań do publicznych placówek ... NFZ finansuje ratujące życie/zdrowie zabiegi, często bardzo drogie. Dlatego stomatologia od NFZ to syf (bo najczęściej nie grozi strasznymi konsekwencjami, najwyżej wyrwą Ci ząb
@Yahoo_: A ja dziadka co palił od 20 roku życia i nie dostał raka, wniosek z tego taki, że nie udowodnisz tezy jednym przypadkiem. Co do reszty twojej wypowiedzi wciąż uważam inaczej niż ty i dodatkowo nie zostały rozwiane moje wątpliwości z poprzednich komentarzy dlatego nie zamierzam rozwiewać waszych. A jeżeli ta dyskusja ma dalej się opierać na tym co się komu wydaję i kto jest bardziej oderwany od rzeczywistości to