Wpis z mikrobloga

#pomeczowadychamikiego
#legia
#ekstraklasa

1. Zaczynamy sezon wygraną, w dodatku gra lepsza od wyniku. Brawo, widać, ze taktycznie przepracowali przerwę odpowiednio!
2. Gorzej z forma, a dokładnie masą naszego bramkarza. To już powoli jest ten moment, kiedy doświadczenie Boruca ostatecznie nie przeważy refleksu i szybkości Miszty. Na europuchary pogra Artur, ale w lidze raczej będzie wymiana
3. 2 bramki stracone, ale trudno tu nasza obronę winić. Sporo osób narzeka na Wieteskę i Holownie, a ja tego nie rozumiem. 2 cześć rundy wiosennej i jeden i drugi mieli rewelacyjne, dziś tez zagrali pewnie, zwłaszcza długie podania Wieteski robiły różnice
4. Skibicki odkryciem na wahadle. W obronie musi się jeszcze sporo nauczyć, ale w ofensywie TOP. Nie będzie problemu z mlodziezowcem w tym roku
5. Slisz zagrał najgorszy mecz od kiedy przyszedł do Legii. Bardzo niepewny, sporo strat, mam nadzieje, ze to tylko jednorazowa wpadka, bo jak nie to trzeba się szybko z nim pożegnać
6. Mamy znowu kolejnego kota w ataku. Niektórzy chcieliby już Pekharta wyrzucać, jednak jeżeli zagramy w Europie to dwóch bramkostrzelnych napastników będzie nam potrzebnych, trzeba utrzymać Czecha w składzie i kropka
7. Mecz na sztucznej murawie rządzi się swoimi prawami. Piłka odbijała się absurdalnie, wydaje mi się ze w Warszawie to Norwedzy będą mieli spore problemy z opanowaniem piłki
8. Sędzia był kiepski, nie ogarniał tego meczu, czerwona kartka powinna być bezpośrednia, ale co mnie zaskoczyło, w ogóle nie potrafił się ustawić na boisku. Pare razy widziałem jak wpada na jednego lub drugiego zawodnika. No cóż, uroki wczesnych rund pucharowych
9. Nowi zawodnicy grali zbyt krótko by ich ocenić, jednak po tych transferach mogę jedno stwierdzić, mamy po dwóch zawodników na pozycje, dawno nie byliśmy w tak komfortowej sytuacji przed sezonem
10. Słowo o reprezentacji. Grasz zawodnikami Lecha, będziesz miał ich mentalność. Jeżeli w rewanżu nie zobaczę Sousy na trybunach to będę mocno zdziwiony i rozczarowany. Legia jest mistrzem Polski, gra najlepsza piłkę w naszym kraju mając młodych Polaków w składzie, kompletnie nie rozumiem dlaczego selekcjoner nas tak ignoruje
  • 7
@miki4ever: co do sędziego, to dla mnie absurdalna była sytuacja z Luquinhasem leżącym w polu karnym. Ja rozumiem, że Mladenovic wyczuł okazję na bramkę i olał leżącego kolegę ale jak sytuacja się wyjaśniła, to sędzia miał obowiązek przerwać grę. Już w pierwszej połowie jeden z Legionistów leżał i sędzia nie reagował, aż Jędza ruszył do niego z mordą i chwilę bałem się, że wyłapie za to kartkę ( ͡° ͜
@miki4ever: Ja tylko w kwestii Boruca mam wrażenie, że on dojdzie do siebie niedługo. Trochę smuci, że niby profesjonalny klub a bramkarz tak się prowadzi, ale da się wyczuć, że Artur pochlał i poszalał w Dubaju mocno. Zapuchnięty, wystający samar. No trochę śmiesznie to wygląda na tym poziomie, ale kto widział zdjęcia Hazarda z brzuchem ten się nie śmieje :) Pozytywnie zaskoczony jestem Skibickim, ale po jego błędach padały bramki. Nie
@Sebastian_II_Mordeczka: Gry w defensywie można się nauczyć, gorzej z ofensywa, gdzie musisz mieć trochę talentu i przebojowości. Dlatego jestem spokojny, ze Czesio ogarnie Skibickiego i jak młody się przyłoży to jeszcze nawet reprezentacja będzie miała z niego korzyść.

Coś jak Bereszynski, ja pamietam jak grał w obronie na początku, w ogóle nie potrafił się ustawić. W sumie tak samo było z Piszczkiem.
2 bramki stracone, ale trudno tu nasza obronę winić


@miki4ever: XDDDDDDDDDDD przecież zarówno wahadła, jak i środek obrony to jest tragedia.

Pierwsza bramka
https://streamable.com/i7l6qx

1. Skrzydło nie pokryte
2. Zbyt mały pressing na zawodniku, który miał piłkę
3. Jędrzejczyk przegrywa pojedynek w środku pola karnego
4. Skibicki stoi w środku pola karnego i nie kryje w momencie gola nikogo, zostawiając do tego całkowicie wolną prawą stronę

https://i.imgur.com/XD0Cza9.png

Druga bramka
https://streamable.com/az66nm

1.
@4kroki: Oczywiscie, wahadlowi #!$%@? kompletnie, Skibicki nie ogarnial defensywy, ale najgorsze, ze Mladenovic zagral fatalnie. Obie bramki na ich konto.

Zreszta nie tylko bramki, Skibicki kryl na radar, nie podchodzil do zawodnika, a Mladenovica mijali jak nigdy. Potrzebny jest mu ktos kto bedzie na niego naciskac, bo boje sie, ze skonczy sie tak jak rok temu i zawali nam mecz w europucharach.