Wpis z mikrobloga

Opłaca się zakładać gaz do citroen c3 2006 1.4? Robię ok 15-20 tysięcy rocznie. W sensie opłacalności finansowej to umiem sobie policzyć, ale nie wiem czy nie pomijam czegoś co warto wiedzieć, np. ubezpieczenie OC, serwis, przeglądy. Myślę, że jeszcze ze 3 lata będę chciał pojeździć. Na co zwracać uwagę?
#motoryzacja #samochody
  • 6
@smatthy: no nie wiem, czy nie bardziej opłaciłoby ci się wymienić auta na takie z gazem. Chyba, że tego Citroena masz zajebiście ogarniętego i nie musisz w niego wkładać ani grosza. Bo teraz włożysz 2500 w gaz, a za 3 lata całe auto sprzedasz za 2500, albo niewiele więcej ¯\_(ツ)_/¯
@smatthy: powiem ci na swoim przykładzie, kupiłem se w 2016 piękne peżo z lpg i jedyne koszty dodatkowe jakie poniosłem to:

+ 60zł do przeglądu corocznego
jakieś 50-100zł rocznie na wymianę filtrów czy przegląd instalacji (o ile mi się w ogóle w danym roku przypomniało i było po drodze do gaziarza xD)
musiałem na praktycznie samym początku listwę wtryskową wymienić bo się zużyła - kosztowało to o ile pamiętam 350zł
w
@aksal89 poki co nie chce się go pozbywać, a jak już to oddam siostrze lub dziewczynie do nauki jazdy, na pewno nie myślę o tym, że sprzedam z zyskiem.
@Crow7422 w Gdańsku na pewno ktoś się znajdzie, zajade zapytać się jaki byłby tego koszt i zobaczyć muszę jak mi się butla zmieści do bagażnika.