Wpis z mikrobloga

@Ignacy_Patzer:

Po co wrzucasz kawałek jakiegoś filmu o Holocauście?


Życie jest niezwykle okrutne, choć na takie nie wygląda, gdy się siada przed ekranem w kapciach.
Warto znać różne skutki powołania nowych istnień do życia, zanim to jeszcze nastąpi.

Ponad to przyszłość nowych pokoleń też nie wygląda różowo.
@Ignacy_Patzer: Nie doznałeś cierpienia, więc sobie możesz teoretyzować co ślina na język przyniesie.
Kiedy cierpienie przekracza próg wytrzymałości, to cierpiący sami domagają się własnej śmierci. Również JPII zaniechał uporczywej terapii i nie ciągną życia tyle, ile się dało.

@stale_prawo:

jak wiemy w Europie nie istnieje medycyna, toczy się straszna wojna oraz panuje głód i niedożywienie


Tyle wiesz, ile widzisz sprzed swojego fotela.
Nie widzisz stąd wojen gangów (gdzie giną również
976497 - @IgnacyPatzer: Nie doznałeś cierpienia, więc sobie możesz teoretyzować co śl...
@Another_One:

Jedyne co antynatalizm jest wstanie osiągnąć to wyginięcie antynatalistów.


Redukcja cierpienia, to redukcja cierpienia, nawet jeśli chodzi tylko o następne pokolenia antynatalistów.
Moje dzieci nigdy od niczego nie ucierpią, póki ich nie mam.
@976497:

doznałeś cierpienia, więc sobie możesz teoretyzować co ślina na język przyniesie


Skąd ty możesz wiedzieć czego w życiu doznałem i jakie są moje doświadczenia? Nie pisałem też nic o uporczywej terapii.

Nie widzisz stąd wojen gangów (gdzie giną również niewinni), nie widzisz osób, do których nie dociera medycyna, a dociera głód i niedożywienie.


Ludzie, którzy na co dzień (albo przynajmniej częściej od nas) takie rzeczy widują nie mają większego problemu
@976497 wojny gangów do akurat działka obcych ras które sądząc po twoim obrazku profilowym zapewne chętnie witasz. Oczywiście że widzę te problemy tylko że ja kieruje się miłością do życia i w swoich poglądach zamierzam poprawić życie ludziom (np rozwój opieki zdrowotnej nad narodem, wspieranie rolnictwa itd) zamiast to życie kończyć. Cóż jak zwykle antynatalista udowadnia wszystkim naokoło że jest tragicznie, a jeśli ktoś nie widzi tej tragedii - tym gorzej dla
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@976497: dzieci twoich dzieci też nie, ich dzieci też nie, w sumie skoro mówimy o nieistniejących dzieciach to twoja decyzja zapobiegła nieskończonej ilości cierpienia xd
to jest heroizm na miarę naszych czasów :v
@Ignacy_Patzer:

Skąd ty możesz wiedzieć czego w życiu doznałem i jakie są moje doświadczenia?


Za mało doświadczyłeś, by współczuć na tyle, by ograniczać ilość cierpienia na świecie.

Ludzie, którzy na co dzień (albo przynajmniej częściej od nas) takie rzeczy widują nie mają większego problemu z płodzeniem dzieci.


Płodzenie nie jest problemem - to prosta czynność wykonywana instynktownie nawet przez najprostsze organizmy.

Może to nie my (ani oni) jesteśmy niewrażliwi, ale to
@976497:

Za mało doświadczyłeś, by współczuć na tyle, by ograniczać ilość cierpienia na świecie


Albo po prostu jestem z różnych powodów negatywnie nastawiony do idei utylitarnej moralności "wyrażonej w liczbach", a jej popularność uważam za przejaw skarlenia epoki. "Ograniczanie cierpienia" to dla mnie slogan o podobnej mocy co "ograniczanie zużycia papieru" i nijak nie rozumiem dlaczego miałbym na nim budować swoją etykę.