Wpis z mikrobloga

Mam prośbę do mirków z tagów #mechanikasamochodowa #mechnika #naprawasamochodow #toyotayarisi #toyotayaris #toyota #mmt

Byłem zmuszony pożyczyć samochód od matki i oczywiście w tym czasie coś musiało się zacząć w nim chrzanić.

Toyota Yaris I 2003
998 cm3
skrzynia MMT (to z nią mam problem)

Skrzynia sama gubi bieg i ustawia neutralny, najczęściej nie mogę ruszyć z postoju , chociaż już dwa razy podczas jazdy postanowiła że nie jedziemy dalej i wrzucała luz.

Dla przypomnienia:
R-wsteczny
N-neutralny
E-jazda

Przykład:
Stoję na parkingu z odpalonym silnikiem N, wrzucam E i nic się nie dzieje, dalej mam luz. Wtedy muszę zgasić silnik, otworzyć maskę i stuknąć lekko dwa elementy zaznaczone na zdjęciu (stukanie przy odpalonym silniku nic nie daje). Po tym zabiegu odpalam silnik, wrzucam E i jadę normalnie.

Ten problem występuje tylko kiedy stoję przy odpalonym silniku na N, bo stojąc np. na światłach przy E wszystko jest OK i ruszam normalnie.

Wspomniałem o dwóch razach kiedy wrzuciło mi luz podczas jazdy, musiałem stawać, gasić silnik i stukać w to coś ze zdjęcia żeby ruszyć i tu robi się niebezpiecznie, nie oddam matce tego samochodu dopóki czegoś z tym nie zrobię.

Co to za złącza na zdjęciu? Jakieś przełączniki magnetyczne?
Ziombello - Mam prośbę do mirków z tagów #mechanikasamochodowa #mechnika #naprawasamo...

źródło: comment_1625487902hNY02rCjbkTEyqvL1hgDiF.jpg

Pobierz
  • 7