Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, nie wiem czy dobrze taguję, ale...
Są jakieś ważne rzeczy, które powinien brać pod uwagę przy zakupie psiaka rasy Maltańczyk (włącznie z tym, gdzie kupić)?
Ogólnie nie mam dobrego zdania o rasowcach z powodu obciążenia wadami chowu wsobnego, ale Maltańczyki są chyba dość popularne, więc nie ma tu dużego zagrożenia (tak myślę). Niemniej wole się dopytać co i jak o te psiaki, bo się nie znam, no a rodzinka wierci dziurę w brzuchu...

#psy #zwierzaczki #maltanczyk
  • 13
@vostok: mam nadzieje że nie popełnisz tego błędu co wiekszosc kupujacych i nie bedziesz mial #!$%@? w higiene oczu tego psa, aby mu nie ropiały, chodzi mi o te ciemne zacieki pod oczami, to trzeba czyścić dwa razy dziennie po 15 minut rano i wieczorem
@robertx: to nie ja chcę :) Co do ceny, to też nie musi to być pies z rodowodem sięgającym pałacu Buckingham z aspiracjami do uczestniczenia w wystawach. A na olxach, to widzę, że ceny startują od 2k zł (z podaniem jakiegoś tam nru hodowli czy co to tam jest) i dostaje się niby wszystkie papiery.
@vostok: Te papiery przy psach za 2-3k są warte tyle ile papier na którym zostały wydrukowane. Czyli nic.
To są psy ze zwykłych pseudohodowli które zostały za pomocą tych nic nieznaczących papierów zalegalizowane. Jak chcesz mogę Ci pomóc zorganizować owczarka niemieckiego który ma rodowód, że jest pekinczykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żeby maltańczyk był maltańczykiem musi mieć papiery od ZKWP/FCI, które to organizacje pilnują czy psy faktycznie