Wpis z mikrobloga

Będę zakładał swoją pierwsza #dzialnoscgospodarcza jako #programista15k+, więc raczej po 2-3 faktury w miesiącu maks. Kosztów raczej nie robię, a w razie czego mniejsze zlecenia wystawiam przez inkubator, gdzie mogę rozliczać jakieś mniejsze wydatki, więc chyba najoptymistyczniejszy będzie dla mnie ryczałt 15%? Co w przypadku gdybym chciał zatrudnić kogoś na jakieś umowy o dzieło itp czy wtedy lepsza będzie liniówka, gdzie mogę rozliczać koszty?

Przeglądałem tag #ifirma #wfirma #infakt #firmino i ciężko mi się zdecydować gdzie prowadzić księgowość online, zależałoby mi przede wszystkim na jakiś przypomnieniach kiedy robić przelewy do zusu, us itp, może jest jakieś #kontobankowe przyjazne do prowadzenia działalności coby w pełni automatyzowało wszystko.

#firma
  • 2
  • Odpowiedz
@derecki: wFirma wysyła wszystkie przypomnienia z terminami, sama generuje wszystkie dokumenty, przypomina nawet o aktualizacji deklaracji w ZUSie jak się kończy okres ulgowy.
Do tego w cenę masz wszystkie porady księgowe, wystarczy napisać komunikat i max następnego dnia masz odpowiedź.
Ja pomimo ceny jestem zadowolony.
  • Odpowiedz
@derecki: wszystkie te ksiegowości oferują podobne rzeczy, ja wybrałem Infakt z 2 powodów:
- wydawała mi się najbardziej czytelny
- ma rozczytywanie faktur wiec nie trzeba przepisywać informacji

Chyba wszystkei mają demonstarcyjne wersje więc można sobie sprawdzić, co Ci najbardziej odpowieda. Infakt do 3 faktur jest za darmo jeśli sam sobie prowadzisz, możesz zawsze napisać email z pytanie. Ja jestem zadowolony. Potem piwerswzy rok 20/miesiac a kolejne 40/miesiac. Z ksiegowym od
  • Odpowiedz