Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości podałby mi ktoś z antyszczepionkowcow jakies linki,filmy itp. na temat tego, że ta szczepionka nic nie daje albo jest niebezpieczna? Chętnie bym poczytał bo tak czytam ten tag od jakiegoś czasu i widzę tą walkę z pro i anty, ale tak szczerze mówiąc póki co to jakieś konkretne dowody/badania/argumenty przedstawiają jedynie osoby zaszczepione. Najpopularniejszym argumentem przeciw szczepionkom jest to, że pomimo szczepień rządy dalej wprowadzają obostrzenia albo planują to robić, ale przeciez to nie ma wplywu na to czy sama szczepionka jest skuteczna/bezpieczna. To, że politycy sa #!$%@? i chca przy okazji pandemii coś ugrać dla siebie albo są czasami po prostu idiotami to już inna sprawa. Po prostu chciałbym poczytać coś na temat samej szczepionki, że ona rzeczywiście jest gówno warto. Tylko nie atakujcie mnie od razu od covidioty lub czegoś w tym stylu bo raz widziałem, że jakiś typ tutaj miał podobne podejście: dal sie zaszczepić, ale tez nie wierzył ślepo w to co robią politycy to go zjechano jak psa. Sam nie jestem zaszczepiony planuje to zrobić w tym tygodniu najprawdopodobniej jutro. #koronawirus
  • 6
Po prostu chciałbym poczytać coś na temat samej szczepionki, że ona rzeczywiście jest gówno warto.


@conti01: Serio oczekujesz, że ktoś Ci podeśle badania z których wyjdzie, że szczepionka ma na celu depopulację zaszczepionych/zmniejszenie płodności/wyrośnięcie 3 ręki i jednocześnie nie będzie jakimś żenującym filmem z żółtymi napisami?

Badań nie będzie bo tego typu decyzja opiera się na intuicji i chłopskim rozumie. Ja intuicyjnie nie widzę powodu dla którego miałbym się szczepić na
@hnsolo: No ja sam właśnie trochę zwlekałem z decyzją, ale akurat miałem takiego "farta", że w moim otoczeniu trochę osób zachorowało na korone (z czego 2 osoby niestety już nie wyzdrowiały), a ja sam nie chorowałem więc tak na chłopski rozum więcej przemawia za szczepionka dla mnie niż przeciw. A tak o jakiekolwiek "badania" pytam bo niektórzy po prostu z taką agresją atakują tych zaszczepionych, że jestem ciekaw czy kryją się
@conti01: Właśnie problem polega na tym, że otwarta dyskusja na temat szczepionek jest wyciszana. Raczej nie znajdziesz jednoznacznych badań, które mówią, że szczepionki są be i koniec. Żeby dowiedzieć się czegoś, co rzuca na nie cień, musisz wskoczyć w "rabbit hole", gdzie (i jest to prawda) spotkasz bardzo różne teorie. Od depopulacji, czipów i tym podobnych do racjonalnych wątpliwości na temat bezpieczeństwa tych preparatów i zasadności ich stosowania u całej populacji,