Wpis z mikrobloga

@mactrix: fajne choc przy sprzecie z gornej polki to to co pokazujesz to #!$%@?. Sasiad ma xlunta solar system 130, sprzet za 30tys zl bez tripoda i widzisz struktury na powierzchni slonca, pozostawiony w trybie nagrywania 30minutowego zobaczysz jak sie porusza lawa na sloncu. Mialem okazje ostatnio poogladac słońce z tak bliska noi szczena opada.
Pobierz teflonzpatelnimismakuje - @mactrix: fajne choc przy sprzecie z gornej polki to to co ...
źródło: comment_1625394079tyMglnDg8zwc4c0qFwueWW.jpg
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Wiesz, że lunt to specjalny teleskop słoneczny jak coś :)
Odnośnie popierdółki to się zgadzam, bo to jest tylko 1/4 mojej maksymalnej ogniskowej i póki co to są przymiarki do czegoś większego. Jakiś czas temu wrzucałem w kolorze, teraz w IR, bo za jakiś czas połączyć wszystko razem. Podobny detal na Saturnie jak mam teraz można wyciągnąć z teleskopu 4x mniejszego :)
@Glacial: Przez okular widać trochę inaczej, mniejszy
@teflon_z_patelni_mi_smakuje znaczy mój sprzęt to raczej jest wyższy poziom cenowy( ͡º ͜ʖ͡º) 30k zł here. Głównie wykorzystuję go do wizuala i obiektów głębokiego nieba, a od tamtego roku testuje na planetach i myślę, że będzie z tego chleb ( ͡º ͜ʖ͡º)
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: "fajne choc przy sprzecie z gornej polki to to co pokazujesz to #!$%@?"

Chyba nie specjalnie jesteś świadom tego co napisałeś. tak jakby fotografia planet była #!$%@? w porównaniu do fotografii słońca przez lunt sąsiada. To są zupełnie różne rodzaje fotografii. Idąc tym tokiem to ja mogę powiedzieć że sąsiad robi słabe zdjęcia bo nie zrobi żadnej mgławicy refleksyjnej tym teleskopem a przecież taki drogi