Wpis z mikrobloga

@nicalibres: aż tak nie wygląda (bo tu stack fotek) - chociaż u mnie w bino na 900mm, barlowem 2.5x i okularach 15mm coś tam widać ;) Większe wrażenie na znajomych robi księżyc i cienie kraterów koło terminatora
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Masterczulki w sumie w tym roku udało mi się złapać na tyle stabilne warunki, że obraz Saturna w powiększeniu 766x był ostry i nie pływał. Można było się dopatrzeć detali w pasach atmosfery. Takich nocek trafi się maksymalnie kilka w ciągu roku jednak, normalnie to poza 250-300x ciężko wyjść.
@Just_Piotrek tak, to bardzo fajny widok :)
  • Odpowiedz
@mactrix: wyglada jak jakis render, a jednak na serio tam wisi i jestesmy w stanie go zobaczyc i sfotografować. absurdalny kształt wisi sobie w nicości i losowy mirek z teleskopem robi fotke i #!$%@? on tam jest, wisi. emanuje swoją obecnością, bez żadnego większego sensu, #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Megawonsz_dziewienc teraz sprzęt podrożał, ale wcześniej by obejrzeć bardzo wyraźnie Saturna wystarczył teleskop 203/1200 i to kosztowało 1400zl w sklepie. W wyniku inflacji w sprzęcie optycznym cena nowego teleskopu tego typu wynosi 2200zl

@vacon_flow tak, na razie to są przymiarki do czegoś bardziej ambitnego ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Just_Piotrek 2200zl za nowy teleskop tak jak pisałem wyżej i jeszcze 2-3 dobre okulary do tego teleskopu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zbuczyn tak, ale to przy najbliższej okazji gdy będę robił sesję. Tu była tylko sesja testowa na ogniskowej 1800mm, a maksymalnie mam 7200mm
  • Odpowiedz