Wpis z mikrobloga

Bije się z myślami. Mam #ps4 pro i #nintendoswitch.

Na PS gram już tylko w Apex Legends, a na Nintendo ostatnie 3 miesiące ograłem tylko Celeste. Wcześniej na switch ograłem wszystkie większe exy. Mam też ring fita ale od 5 miesięcy ani razu go nie odpaliłem bo mnie szyja nawala od używania tej obręczy. Nie ważne.

Zastanawiałem się nad sprzedażą obu konsol i zakupu jednej nowej generacji. Zastanawiam się nad #ps5 i #xbox series x.

Za PS przemawia to że znam i lubię pada, i eksy, które będą. Na razie tylko Ratchet.

Za Xbox przemawia wydajność i Game pass. Ale trochę się obawiam padów na baterie, to chyba też generuje jakieś koszty.

Proszę o udział w ankiecie i w komentarzach jakieś sugestie lub za i przeciw ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może lepiej zostawić te konsole które mam? Nie ma opcji zostawić switcha i kupić nowej generacji bo mi budzet nie pozwoli.

Co zrobić:

  • Kupić Xbox 34.3% (70)
  • Kupić PS5 27.5% (56)
  • Zostawić sobie Switcha i PS5 38.2% (78)

Oddanych głosów: 204

  • 35
Ale trochę się obawiam padów na baterie, to chyba też generuje jakieś koszty.


@QUANTUM-DICK: gram tylko na switchu i PC'cie, ale na tym drugim używam głównie xboxowych padów

Nie kupujesz baterii tylko akumulatorki + ładowarkę z ali za parę złotych i śmigasz bez przejmowania się o stan baterii.
@QUANTUM-DICK: Co do baterii to sprawa prosta płacisz raz za dobre akumulatorki AA np energizery 2000mah i ładowarka litokalla albo coś od everactive. Gdy ci się rozładują wyciągasz wkładasz do ładowarki a naładowane z zapasu wkładasz do pada i grasz dalej. Pad od ps5 niestety już takiej wygody nie posiada, z racji wbudowanych akumulatorów.
@QUANTUM-DICK: demons souls, returnal również są tylko na ps5. wydajność wydajnością ale jak widać gry które wychodzą mają te same fpsy i rozdzialke mimo że xbox jest mocniejszy tak więc jak widać moc to nie wszystko.
@QUANTUM-DICK: Zrób tak jak ja. Sprzedałem ps4, kupiłem używanego XSS i switcha. Na switchu już wszystko ograłem co chciałem i powoli sprzedaje NS. Jak sprzedam to kupuję Ps5, może akurat będzie jakiś zestawik z ghost of tsushima. A jak wiadomo X nadaje się tylko do GamePassa resztę będę ogrywał na Ps5.
o #!$%@? xD pady do xboxa naprawdę są na baterie xDDD nie wierzę... i xboxowscy coś tam szczekali o wyższości xboxa nad PS? xD


@muminekZmoderacji
@QUANTUM-DICK Różnica taka że
1) Pada bateria? Wymieniasz na świeże w 5 sekund
2) Baterie trzymają łącznie ze 2 x dłużej niż w padzie Sony
3) A jak zużyją się w 100% to nie musisz rozkręcać pada i szukać oryginalnego aku do wymiany

Nie wszystko co super
@muminekZmoderacji: @QUANTUM-DICK:

Nom taka prymitywność, że większość graczy ps4 (w tym ja) musi mieć dodatkowego pada za 200zł (ps5 300zł) i opcjonalnie ładowarkę żeby komfortowo grać a na xboxie kupujesz ładowarkę + 4 akumulatorki za 30zł i śmigasz. Już nawet nie wspominam, że w każdej grze działają pady z poprzedniej generacji.

200 lat za Japończykami bym od razu powiedział, bo przecież liczy się innowacyjność, praktyczność to tam uj.