Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu pierwszego #macbook - budżet do 1800-2000zł. Nigdy nie miałem sprzętu od Apple i nie bardzo wiem czym się kierować. Głównie do pracy biurowej, maili, czasami filmów.

Na co zwrócić uwagę lub który model będzie najlepszy w tych pieniądzach?

#apple #komputery #macbookpro
  • 16
@Sune: Kup coś żeby działał macOS 12 Monterey

iMac - Koniec 2015 oraz nowsze
iMac Pro - 2017 i nowsze
MacBook Air - Początek 2015 i nowsze
MacBook Pro - Początek 2015 i nowsze
Mac Pro - Koniec 2013 i nowsze
Mac mini - Koniec 2014 i nowsze
MacBook - Początek 2016 i nowsze

https://www.olx.pl/d/oferta/apple-mac-book-pro-bardzo-dobry-stan-CID99-IDKo6fg.html


Ten się jeszcze łapie

- sprawdź baterie
- czy nie był zalany, czy klawiatura jest oryginalne
@Sune: W takich pieniądzach to zwracaj uwagę żeby był w jednym kawałku ¯_(ツ)_/¯ poza tym, nawet jak coś znajdziesz, to będzie to sprzęt z generacji 2013-15. Serio chcesz kupować prawie 10 letniego kompa? Ja wiem, ze to pewnie „na próbę” żeby nie przepłacić, ale to tak jakby próbować iPhone’y w 2021 na przykładzie 5s - zbyt dobrego obrazu to sobie z tego nie wyrobisz
@L3gion: Zastanawiałem się kiedy taki komentarz się pojawi, długo czekać nie musiałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Otóż tak, jeżeli masz taki komputer już X lat, to bardzo możliwe, że będzie jeszcze dobry i nie musisz na razie widzieć potrzeby do zmiany. Natomiast KUPOWANIE takiego kompa w obecnych czasach moim zdaniem jest poronionym pomysłem
@L3gion: A to już co kto lubi, ktoś te maki w końcu kupuje, inaczej by ich nie sprzedawali ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale sam dla siebie zdecydowanie bym takiego nie kupił.
@Vaerlin: @L3gion: a z wyższym budżetem co panowie by polecili? Ja naprawdę dużo nie potrzebuje bo głównie czytam i odpisuje na maila, używam YT, czasem Netflix i jakieś arkusze Googla
@Sune: M1 jasne, ale to już większa kasa. Jak wiesz, ze na 100% nie będziesz robił nic bardziej wymagającego, to ja bym szukał jakiegoś Aira z nowej generacji (tzn. 2018-2020). Z 2020 będą miały normalna klawiaturę, jeżeli ci na tym zależy, ale motylkowa wcale nie jest taka straszna, zwłaszcza w tych ostatnich wersjach (bo 2016, 17 były tragiczne). Jak nie zasyfisz jej jakimiś okruszkami i miesięcznym kurzem, to będzie działała bez