Wpis z mikrobloga

Od rana czytam sobie odnośnie obu konsol, bo zastanawiam się nad kupnem. (PC całe życie here xD)
Nie rozumiem paru rzeczy i nie orientuję się w tej całej wojnie konsolowców, także japa tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Czy ten cały #gamepass daje mi dostęp do wszystkich dostępnych gier na Xboxa, czy tylko na wybrane tytuły?

2. Mam już #eaplay na PC, będę to mógł jakoś połączyć?

3. W #ps5 muszę za każdą grę zapłacić 200-300zł? Da się to kupić jakoś taniej jak gierki na steam? xD

4. Czytałem o #psnow, ale chyba jeszcze nic tam konkretnego nie wypuścili. Czego nie ma tam wszystkich 'exów' i czy będą w przyszłości?

5. Do tego PS now nie jest dostępny w Polszy, więc będę musiał się bawić w zakładanie konta w UK? Są jakieś problemy z tym?

6. Na PS gry kupuje się cyfrowo, czy pudełkowane, a po skończeniu gry sprzedaje się? Jak to wygląda?

7. Tylko PS ma VR, czy na Xbox też jest dostępny? Warto w ogóle kupować VR do konsoli?

#konsole #xbox #ps5
  • 31
@rysiek1337: 1. Do wybranych tytułów, lista się ciagle zmienia jedne dochodzą inne odchodzą 3. Gry szybko tanieją ale najnowsze tytułu w dzień premiery kosztują Ok. 300 zł.
4. Jest kilka ciekawych gier, ale i tak ps now jest niedostępne w PL chyba, ze będziesz bawić się w zakładanie kont na UK
6. Kupujesz albo cyfrowe albo pudełkowe, wiadomo pudełkowe się bardziej opłaca bo możesz później odsprzedać z mala strata
@rysiek1337
1. Wybrane tytuły. Wyjątkami są gry Microsoftu i Bethesdy, które wszystkie będą trafiać do Game Passa jak wyjdą na Xkloca i PC
2. Ze strony EA - Abonament EA Play na PC nie zostanie automatycznie anulowany, a jego pozostały czas nie zostanie zmieniony na Xbox Game Pass Ultimate ani Xbox Game Pass na PC.
3. Da się taniej
4. PS Now nie ma w Polsce i w sumie jest traktowany po
@rysiek1337: Miałam i PS i XBOX i Switcha. Teraz mam już tylko PS ( ͡° ͜ʖ ͡°) osobiście uważam ze to lepsza konsola, wygodniejszy pad, lepsze gry (TLoU, Days Gone, Soulsy, Spiderman itd). Najpierw ogólnie miałam PS, później dokupiłam xboxa i nie bardzo podszedł mi cały interfejs. Nie podszedł mi tez pad (używałam go tez do gier na PC i niestety finalnie sprzedałam). PS Plus ma ostatnio
@kizimajaro: Bardziej kieruję się ku PS ze względu na parę tutułów, ale musiałbym chyba na nie wydać ponad 1k za nowe sztuki xD Masz tego PS Now? Wystarczy założyć konto i zaznaczyć, że jest się z UK i tyle wystarczy, czy jest z tym więcej zabawy typu VPN itp?
Trzymałem oba pady i ten z Xboxa jest dla mnie o wiele lepszy XD
@rysiek1337: mysle ze the last of us, uncharted, spidermany, ghost of tsushima, god of war, demons souls, returnal, ratchety, persona, bloodborne, infamousy, days gone, horizon zero dawn, shadow of the colossus, death stranding, detroit become humans, until dawn, nioh, ff7 mysle ze to mowi wszystko ktora konsole wybrac. no chyba ze wolisz potezne gry w liczbie 3 na xbox halo, forza, gears of war xddd
@rysiek1337: E tam, granie na PS wcale nie jest tak drogie jak ludzie gadają, że jest, nawet jeśli idziesz po najmniejszej linii oporu.
Weźmy na przykład takie Demon's Souls - gra, która miała premierę trochę ponad pół roku temu i kosztowała na start ponad 300zł. Ostatnio była zajebista promocja na pudełko w folii za mniej niż 150.
Na digitale też są często fajne promki. Na tytuły premierowe tanio nie ma co
@rysiek1337: Na raz i tak nie kupisz bo nie ograsz tego w dwa dni ;-) a tak na szybko licząc to te gry na OLX co wymieniłeś to jakieś 700-800 zł. Licz, ze co przejdziesz to sprzedasz bez dużej straty i wyjdzie naprawdę spoko. Wbrew pozorom w gamepassie nie ma aż tak dużo fajnych gier. 3-5 msc grania (zależy jak dużo grasz) i już byś musiał kupowac coś innego bo tam
@barto125: Cyfra jest bardzo często na promocjach i można ją wtedy kupić taniej. Jeżeli ktoś kupuje cyfrę w cenie pudełka to gratuluję dobrego stanu majątkowego.
Oczywiście masz rację, że zazwyczaj cyfra kosztuje tyle co pudło.
@pp53: E tam, granie na Xbox wcale nie jest tak drogie jak ludzie gadają, że jest, nawet jeśli idziesz po najmniejszej linii oporu. Weźmy na przykład takie Asassins Creed Valhalla - gra, która miała premierę trochę ponad pół roku temu i kosztowała na start ponad 300zł. Ostatnio była zajebista promocja na pudełko w folii za mniej niż 150.
Na digitale też są często fajne promki. Na tytuły premierowe tanio nie ma
@rysiek1337: 2 konsole sa podobne
Za najwieksze tytuly multiplatformowe i tak bedziesz musial zaplacic. Argument ze gry na ps5 sa drogie jest inwalida, kiedy wychodzi bf czyli gra usluga za 300zl z season passami XD. Ubisoft tez podnosi ceny swoich gowno gierek, wiec poprostu wszystkie gry sa drogie niezaleznie od platformy. W game pass tylko gry od xbox studios bedziesz mial na premiere, a ich bedzie z 3 na 10 lat...
@rysiek1337: bierz, bo same gole konsole bez gier sa bardzo rzadko, a takto jestes te +-200zl stratny zawsze to lepiej niz czekanie miesiac i polowanie na sama konsole za 2300-2400zl. a gdzie to nie ma znaczenia aktualnia, media expert jak najbardziej git sam mam stamtad.
@rysiek1337 jak dla mnie spoko cena jak nie chcesz obserwować dłużej. Ostatnio niby nawet golas był chwilę dostępny, ale to sytuacja, która się zdarza raz na dłuższy czas