Wpis z mikrobloga

Hey

Jak się ma inwestowanie w rynek akcji na revolucie do skarbówki, wiadomo jak wyciągnę zysk to muszę się nim podzielić dla dobra ogółu z tymi którzy nie mają przyjemności inwestować i tak gospodarni nie są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na jakiej podstawie się wtedy rozliczam, wpłacam dajmy 2k i wyciągam powiedzmy 5k, muszę dokumentować każdą transakcję czy tylko deklaruję że wyszedłem 3k do przodu od którego odliczam 18% i elo? Mogę spodziewać się też jakichś kontroli?

#inwestycje #revolut #akcje
  • 4
@Silvervend: W wolnej chwili podłubałem głębiej i nie jest tak różowo..
Schody już zaczynają się przy przewalutowaniu a im głębiej w las tym więcej drzew, poczekam, może zaczną generować pit'y jak inne banki.
@Silvervend: Oficjalnie powinno się rozliczać wedługo kursu NBP z dnia poprzedzającego transakcję z tego co wyczytałem.
Pomyślisz pewnie "co za dzban" ale nasz system podatkowy wybitnie zniechęca mnie do jakiegokolwiek inwestowania, wjedzie mi jeszcze jakiś nadgorliwiec udowodnić że wiszę pisiont groszy, przysolić karą żeby odechciało mi się zarabiać i za późno będzie czynnie się wypłakać ¯\_(ツ)_/¯

Jakby to nie mogły być trzy proste okienka "Wejście", "Wyjście" i "koszta" a na koniec