Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Zmiotlo mnie po drugiej dawce (moderna), ale dopiero rowno po 24h. Bole stawow, miesni i temperatura pod 39. Tetno spoczynkowe 90-100. Dzisiaj mija druga doba. Tetno zdecydowanie mniejsze, oslabienie mocno zauwazalne, temperatura w okolicach 36.9. Oby jutro juz bylo dobrze, bo trening musze w koncu uskutecznic ;)
#szczepienia #koronawirus
  • 6
@Pantokrator Pfizer i Moderna to w gruncie rzeczy to samo. Tylko ten pierwszy ma zmniejszoną dawkę(30 vs 100 mikrogramów) bo wyszło im w trakcie testów że nie ma to istotnego wpływu na skuteczność przy jednoczesnym zmniejszeniu efektów ubocznych.
Podczas gdy Moderna nie zdecydowała się zmienić dawki. Wbrew temu co mówią wykopowe szury wprowadzenie szczepionki to nie jest takie hop-siup więc nie chcieli ponownie rozpoczynać testów i całej papierkologii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waffenek: O, widzisz, podejrzewałem, że to podobne szczepionki, bo ta sama technologia, to samo działanie itd. ale z tymi dawkami to ciekawa sprawa.
Ja akurat szurów antyszczepów wypisujących bzdury nie z tej Ziemi chętnie zwalczam, tak samo, jak covidian-cockdownowców, dlatego nikt mnie nie lubi :P
@Pantokrator: Niemiecka ulotka pokazuje duże różnice w intensywności skutków ubocznych między Biontech a Moderna. Ale i tak lepiej, niż zmagać się z tym chińskim świństwem …