Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #prawojazdy #piesi #bydlo
Może mi ktoś wytłumaczyć po co nasz rząd zmienił prawo, że teraz każdy kto wejdzie na pasy nie musi patrzeć ani nic, bo i tak kierowca musi się bezwarunkowo zatrzymać? I tak mentalność typowych grażyn i januszy się nie zmieni, nie wspominając o świeżo upieczonych kierowcach, którzy odebrali prawko i dostali auto od rodziców.
Jadąc do pracy otrąbiłem starą babę, która szła o kulach - 5m dalej miała pasy ale stwierdziła, że podczas dużego ruchu na osiedlu zrobi sobie pielgrzymke na drugą stronę, po czym jeszcze mnie wyzwała, że nie umiem jeździć. Dalej... stoję na stopie i pierwszeństwo mają ludzie co zjeżdżają z mostu uwaga - młoda dziewczyna która śmieszkowała z koleżanką i wywijała przed kierowcą nagle dała po hamulcach i chciała mnie przepuścić ( za nią jechały auta z tą samą prędkością więc mógł być niezły wypadek z jej winy), dalej jadąc za nią chciała mi się wpieprzyć na pas bez migacza i po klaksonie jeszcze machała łapami, po czym na skrzyżowaniu darła morde, że dalej ode mnie więc nie musi sygnalizować jak byłem w tyle za nią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
@harnasiek: jak zapewne wiesz nasz jaśnie oświecony rząd swoją politykę uzależnia od poparcia przez najbiedniejszą grupę społeczną, patologię itp. Dając im wszelkiego rodzaju świadczenia, plusy i ulgi.
W tej chwili dał pierwszeństwo pieszym przed samochodami, by jaśnie państwo bez samochodu czuło się ważniejsze.
No właśnie, a kto nie ma samochodu?


@defoxe: jednak te prawo jest totalnie bez sensu, załóżmy że leje mocarnie, potok na drodze 0 oświetlenia i nagle wbija pieszy bo on ma prawa - koła nawet przy niskiej prędkości nie wyhamują tak szybko oraz stracą przyczepność
@harnasiek: zaraz, chwila, moment. Ale tak wiele sie wcale nie zmienilo. Pieszy wchodzac na jezdnie musi zachowac szczegolna ostroznosc i nie moze rozmaeiac przez telefon i takie tam. Pieszy ma pierwszenstwo przy wchodzeniu na jezdnie i przechodzeniu przez nia. Kierowca w poblizu przejscia musi zachowac szczegolna ostroznosc i zwolnic.

Kluczowe tutaj jest zachowanie szczegolnej ostroznosci przez pieszego. Nie moze ci wbiec bo to nie jest zachowanie szczegolnej ostroznosci.

Jadąc do pracy otrąbiłem starą babę, która szła o kulach - 5m dalej miała pasy ale stwierdziła, że podczas dużego ruchu na osiedlu zrobi sobie pielgrzymke na drugą stronę, po czym jeszcze mnie wyzwała, że nie umiem jeździć.


@harnasiek:
Z jej strony było to nierozsądne, że nie podeszła tych 5 m do przejścia, ale:

W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej,
@harnasiek: Jak dojeżdżasz do skrzyżowania równorzędnego to jedziesz na pełnej #!$%@? czy jednak zwalniasz i upewniasz się, że nic nie jedzie i możesz jechać dalej? Tak samo jest z przejściami dla pieszych. Skoro nie potrafisz przed nimi wyhamować to znaczy, że jedziesz zbyt szybko.
Kompletnie nie popieram działań tego rządu ale akurat ta zmiana w ruchu drogowym jest moim zdaniem na plus. Polscy kierowcy to w większości "królowie szos" i jeśli
@lipa13 dlaczego ktoś ma zwalniać jeśli ma drogę z pierwszeństwem i inni stoją na bezwarunkowym stopie i czekają? Czy żółwie tempo przechodzenia przez jezdnię jest odpowiednie? Jeśli ktoś jest niesprawny notorycznie to chyba bezpieczniejszym dla niego jest przejście na pasach a nie blokowanie ruchu praktycznie przy małym skrzyżowaniu gdzie krążą co chwilę auta
@harnasiek: ale ten przepis ma też za zadanie ukrócić takie interpretację przepisów jak w przypadku Hajty czy Najsztuba, gdzie jeden i drugi nie poniósł żadnych konsekwencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)