Wpis z mikrobloga

Wszędzie czytam, że najlepiej jest okulary umyć pod wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, problem jest w tym, że w każdym sklepie płyny są z dodatkiem jakiegoś balsamu, są nawilżające, mają ekstrakt z cytryny, czy inne substancje których lepiej nie używać w myciu okularów.
Na zagranicznych forach polecają oryginalny płyn Dawn Original, orientuje się ktoś czy ten płyn: https://allegro.pl/oferta/plyn-do-mycia-naczyn-dawn-ultra-original-207ml-usa-10868775959, będzie dobry do mycia okularów?
I czy ściereczki z mikrofibry też można umyć z dodatkiem tego płynu? Bo w sumie to starych okularów i ściereczek nigdy nie czyściłem na mokro, a teraz mam nowe więc chciałbym o nie zadbać.

#okulary #okulista
  • 6
@fluffyflower tak naprawdę możesz je myć zwykłymi nawilżanymi chusteczkami z alkoholem do okularów. Z tym płynem chodzi o to żeby je po prostu odtłuścić więc alkohol sobie też z tym poradzi
@fluffyflower: mam najlepsze szkła jakie są, zamawiałem w salonie Seiko Vision i nawet na ich stronie jest napisane jak czyścić, szkła drogie więc też czytałem o tym, ale głównie to mikrofibra odpada, musi to być ręcznik najlepiej delikatny który jak przecierasz to nie zostawia włókien i mikrowłókien, a płyn stosuje mydło dla dzieci bez cząsteczek, póki co zero ryski, na Seiko Vision stronie mają napisane jak dbać o oksy