Wpis z mikrobloga

@kalboy92: Nigdy na żywo nie widziałem, ale kojarzy mi się z jerzykiem. One nie potrafią wystartować z ziemi - próbowałeś go lekko podrzucić, żeby dać mu szansę odlecieć?
  • Odpowiedz
@kalboy92: To jaskółka oknówka. Trudno powiedzieć co się stało, ale ptak młody, ale w takim wieku powinien sam o własnych siłach latać. Może wymęczyła go pogoda, może w coś uderzył? Jeżeli wydobrzeje to najlepiej będzie jeżeli zaniesiesz do jakiegoś ośrodka dla ptaków. Wątpię, żebyś samemu wykarmił łapiąc codziennie setki much.
  • Odpowiedz
@sedros:

Bo możesz ptaka niechcący uszkodzić, a jeżeli jest zdrowy, to odleci po prostu z ręki, więc nie ma sensu przekombinowywać( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kalboy92:

A ogólnie to się jebnalem i nie spojrzalem na drugie zdjecie, @aaadam91 ma prawdopodobnie rację i jest to jaskółka. Słuchaj gościa, bo dobrze pisze
  • Odpowiedz
@aaadam91: No w końcu, pojawił się najlepszy specjalista. :) Tak z ciekawości możesz powiedzieć na podstawie jakich cech poznajesz, że to jaskółka oknówka a nie jerzyk? W sumie z jednym i drugim się do tej pory bliżej nie zetknąłem a i oznaczanie do tej pory u mnie kuleje.
  • Odpowiedz
@kalboy92: @aaadam91: Mam nadzieję że się mylę, ale to drugie zdjęcie wygląda odrobinę niepokojąco.
Czy to skrzydło po lewej (na zdjęciu) które odstaje jest równie silne?
Czy zaglądając od dołu widać jakiś krwiak?
Jeśli weźmiesz ptaka trzymając od dołu za tułów i szybko opuścisz, to rusza skrzydłami w ten sam sposób?

Możesz go podkarmić ugniecionym widelcem jajkiem na twardo. Jeśli masz biały ser, możesz ugnieść go z jajkiem.
Z takiej
  • Odpowiedz