Wpis z mikrobloga

#siatkowka #animedyskusja #mangowpis #haikyuu

Mieszkając w Polsce, gdzie siatkówka jest popularna, mamy mocną ligę i mocną reprezentację (choć nie jest sportem nr 1) nie wiedziałem, że jest za granicą aż tak niszowa.
Na yt pod filmikami z kompilacjami z ciekawymi akcjami siatkarskimi jest pełno komentarzy, że ktoś się zainteresował siatkówką pod wpływem Haikyu!! (anime)

Pod filmikami koszykarskimi czy piłkarskimi nie powołują się ludzie na kapitana Tsubasę czy Kuroko no basket.

Tym bardziej szkoda, że manga nie ukazuje się po polsku skoro u nas siatkówka jest popularna.

Też uważacie, że to jedna z lepszych sportówek?
  • 20
@Logytaze Ja oglądam bo lubię siatkówkę i w przeciwieństwie do Kuroko te zagrania są normalne, a nie jakieś super moce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza Slam dunk to nie znam pozostałych tytułów ¯_(ツ)_/¯
@nosacz_ninja: Siatkówka to tak naprawdę:
- Kraje są dobre i sport jest popularny: Polska, Iran (tylko męska kadra), Serbia, Włochy, Rosja, Słowenia (tez głównie męska), USA (żeńska kadra, tam to jest jak piłka nożna bardziej kobiecy sport, mężczyźni to kosz, futbol i bejzbol)

- Kraje są dobre, ale sport jest w bardzo w cieniu: Francja, Japonia (głównie żeńska, normalnie w cieniu bejzbolu/softballu), Brazylia (no są dobrzy, ale w porównaniu do piłki
@Pas-ze-mna-owce Zgadzam się, nie jest to jakiś bardzo popularny sport na świecie, co może w sumie trochę dziwić, bo z polskiej perspektywy już od czasów szkolnych jest gdzieś ta siatkówka (wf).

Do drugiej grupy może bym Kanadę i Argentynę jeszcze dodał, bo reprezentacje mężczyzn zawsze się kręcą gdzieś tam w okolicach czołówki i potrafią tym najmocniejszym urwać punkty.

Reprezentacja USA to dla mnie zagadką, że to jedna z najmocniejszych reprezentacji, a chyba