Wpis z mikrobloga

Co do ch**a! (°° zleciłem wypłatę 200 USD z #xtb na konto walutowe w PKO BP - po trzech dniach kasa dotarła - 158 USD?! Co robić, kogo bić? Z tego PKO sobie jeszcze wzięło 2,90 USD prowizji jakiejś o_O

#gielda
  • 36
  • Odpowiedz
@Futhark: okradl Ciebie przede wszystkim pekao sa bo tam ma konto xtb (xtb nic nie pomoze bo oni nie pobieraja prowizji tylko ich bank wiec nie oddadza ci roznicy). Tylko przelew na konto walutowe pekao sa zwalnia z tej zlodizejskiej prowizji :/
  • Odpowiedz
@Futhark: przy tak malych kwotach to chyba oplaca sie przekonwertowac na pln/eur i przelac wtedy na swoje konto (xtb chyba bierze 0.5% spread-a - do sprawdzenia bo z pamieci pisze).
  • Odpowiedz
czyli załóżmy, że mam konto w Santander i przeleje sobie z xtb $ na konto walutowe w Santander i oprócz tego, że mój bank pobierze tam jakąś małą prowizję za uznanie rachunku to jeszcze Pekao, z którego przelewa xtb też przytuli sobie prowizję?
  • Odpowiedz
@Futhark: patrzysz jakbys robil od nich przelew ,a ja mowie o wpływie z zewnetrznego banku, to sie nazywa prowizja banku pośredniczacego w przelewie SWIFT (w trybie SHA). Tego pewnie w cenniku nie znajdziesz.
  • Odpowiedz
@onionspirit: najlepiej to się opłaca założyć konto walutowe w Pekao SA jak chcesz częściej wypłacać kasę z xtb. Jak raz na rok to tak jak piszesz, niestety ponosząc prowizję za wymianę.
  • Odpowiedz
Potwierdzi ktoś, że powiedzmy w ciągu ostatnich 2 tygodni robił wypłate na pekao i obyło się bez prowizji? 2 miesiące temu na pko bp niby też nic nie pobierało a teraz się pozmieniało :/ Jak już macie na walutowym pekao to jeśli doładuje revoluta kartą żeby tam wymienić to nie pobiera żadnych prowizji/liczy to jako zwykłą płatność?

Piszecie też o przewalutowaniu na xtb a szczerze to nie widzę takiej opcji.
  • Odpowiedz