Wpis z mikrobloga

Właśnie pod moim blokiem była kontrola śmietników - miejskie służby zaglądały czy są tam tylko właściwe worki, a jak w jednym znaleźli jakieś kartony luzem, to sobie zanotowali w raporcie.
Nie sądziłem, że to jest aż tak zorganizowane - myślałem, że ten system działa głównie na zaufaniu i ewentualnie donosach.
#szwajcaria #zurych #smieci
Pobierz ms93 - Właśnie pod moim blokiem była kontrola śmietników - miejskie służby zaglądały ...
źródło: comment_1625037500JbhirStGaa6yY149GeHJlG.jpg
  • 13
@ms93: Nie od wczoraj sie mowi ze "zaufanie zaufaniem, ale kontrola musi byc" ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tez o takich akcjach slyszalem, jak raz znajda to przewaznie notuja i tyle. Jak drugi to juz zaczynaja sie bawic w sprawdzanie i dojda kto to. Jak kartony to pewnie od paczek - byl adres do kogo, to wiedza doskonale kto wyrzucil.. Coz, jego problem ;)

Swoja droga potencjalny
@Sl_w_k_1: Jeśli pracujesz w górnym Wallis, a wesele jest w trudno dostępnej wiosce pod Suwałkami, to pewnie tak - takie życie. Na szczęście w moim przypadku miejsca wesel były szybko osiągalne przy kombinacji samolotu z samochodem.
@ms93: płacenie od worka jest najlepszym rozwiązaniem opłaty za śmieci i ich sortowania jaki do tej pory widziałem. Jak chcesz mniej płacić, to segregujesz. Jak wyrzucasz więcej nieposegregowanych, to więcej płacisz i to proporcjonalnie to ilości wyprodukowanych śmieci. Rozwiązanie proste, sprawiedliwie i promuje segregowanie bez zbędnych komplikacji. Od czasu do czasu muszą sprawdzić, czy wszystko działa tak jak powinno, ale chyba i tak jest z tym dużo mniej roboty niż w
@ms93: niby wszystko fajnie, ale słyszałem że oni i tak wywożą śmieci do biednych krajów, w Azji na przykład. Więc to takie sprzątanie swojego podwórka, a nie troska o dobro planety.