Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że u mnie na wsi panuje jakieś powszechne zacofanie. Ludzie się naoglądali telewizji i powtarzajo, że kraje zachodnie odchodzą od budowania wiatraków blisko zbudowań, bo niby infradźwięki szkodzą zdrowiu (imho nawet jeśli, to nie bardziej niż komórki, smog czy żywność z chemią). A przecież Niemcy budują elektrownie wiatrowe na morzu, bo tam są większe wiatry, a na lądzie mają ich już pełno, a nie dlatego, że to szkodzi zdrowiu.

I teraz się ludzie podzielili na dwa obozy i prowadzą prawdziwą wojnę xD

Ja niestety nie jestem tak bardzo w temacie, żeby odpowiadać na ich argumenty przeciwko budowie wiatraków, ale może ktoś się tym interesuje i ma dostęp do jakichś badań (o ile takie w ogóle były przeprowadzone)?

#energetyka #energetykawiatrowa #energiawiatru #wiatraki
  • 4
@aniu_ta: Wiatraki to gunwo, hałasują, są drogie, produkują stosunkowo mało energii i są brzydkie (chociaż te o pionowej osi obrotu...). W Polsce jeśli chodzi o użycie tego badziewia, to produkuje jakieś 2% krajowej energii elektrycznej. Plusy są takie, że turbina wiatrowa zajmuje mniej miejsca niż konwencjonalna elektrownia i nie zanieczyszcza powietrza ani wody. Na morzu nie tyle są "większe wiatry", są po prostu bardziej stabilne.

Tak w dużym skrócie. Dużo można
HorribileDictu - @aniu_ta: Wiatraki to gunwo, hałasują, są drogie, produkują stosunko...

źródło: comment_Q5Kgw0bfZ9afljBmNM8CTSVPyouAAf4j.jpg

Pobierz