Wpis z mikrobloga

@Sweet_acc_pr0sa: Mógłbyś sprecyzować o jaką skrajność Ci chodzi? Bo na razie używasz mętnych określeń, nie przypisując ich do konkretnych zachowań.

Napisz, co Twoim zdaniem jest skrajnością i dlaczego takie zachowania należy tępić.

ten uczuc kiedy lewaki liza sie po jajkach


@przemo123mo: ten uczuć kiedy wchodzisz w wątek i piszesz triumfalnie "WSZYSCY TO DEBILE", a następnie dziwisz się że się z Ciebie śmieją.
  • Odpowiedz
co Twoim zdaniem jest skrajnością i dlaczego takie zachowania należy tępić


@venividi: widzę że Mirek nie odpowiada, to ja może się udzielę (uwaga, własne zdanie):
Skrajności z prawej strony:
- tkwienie w tradycjonaliźmie, kręcąc nosem na rozwój,
- podporządkowywanie wszystkiego pod "moją religię", nie akceptując tego, że inni mogą mieć inne zdania i poglądy i nie muszą słuchać się religijnych wytycznych tej osoby,
- hipokrytyzm, gdzie reagują agresją na powyższy punkt,
  • Odpowiedz
ten uczuć kiedy wchodzisz w wątek i piszesz triumfalnie "WSZYSCY TO DEBILE", a następnie dziwisz się że się z Ciebie śmieją.


@venividi: no nie wiem, a to trzeba tłumaczyć? Wydaje mi się że każdy wie, łącznie z tobą, o blackface'ach wśród dzieci na Halloween czy o cultural appropriation lub deadnamingu (świadomych lub nie). To nie są triggery raczej utożsamiane z prawą stroną. Przyznaj, dobrze o tym słyszałeś a teraz się tylko
  • Odpowiedz
Zaskakująco dużo podobieństw, jak się nad tym zastanowić.


@Bielecki: Postawmy to w kontekście Polskiej racji stanu, gdzie tęcza stanowi obrazę, zrobienie klapków z papajem świętokradztwo, a za powieszenie tęczowej flagi grozi postępowanie

Stawiasz znak równości między ludźmi którzy od lat dehumaniuzują ludzi, tylko dlatego że ich sposób bycia nie wpasowuje się w katokonserwatywny model moralności, a ludźmi którzy czasem kogoś zwyzywają na TT, ewentualnie namalują błyskawicę na kościele.

Znak równości pomiędzy
venividi - > Zaskakująco dużo podobieństw, jak się nad tym zastanowić.

@Bielecki: ...

źródło: comment_1624965186uMy3l5kAfRevFt4toH236J.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Zacznę odpowiedź od przedstawienia się jako były prawicowiec, skręcający obecnie lekko w lewo, ale pozostający w centrum. Wszystkie określenia ludzi w moim komentarzu nie są nacechowane negatywnie.

Nie czujesz że jest tu coś nie tak? Czy według Ciebie te postawy są zupełnie równoważne i można z czystym sumieniem napisać: Lewaki i prawaki w Polsce to to samo?


@venividi: oczywiście że czuję. Nienawidzę tego podejścia, chciałbym coś z tym zrobić, zmienić, ale
  • Odpowiedz
#!$%@?, typie, oni się tną za nieodpowiednie zaimki czy ryczą bo na maturze trzeba zadeklarować płeć xF


@joyko: Triggerowanie się o to bo ktoś śmiesznie pisze zaimki z jednoczesnym bagatelizowaniem dehumanizacji i przemocy - 10/10

@Bielecki: Nie zamierzam prowadzić dyskusu na temat rasizmu w USA, bo ciężko mi wypowiadać się na temat, który ledwo liznąłem. Wiem że trudno go pojąć z perspektywy Europejczyka, a jeszcze trudnej z perspektywy Polaka. Odnoszę
  • Odpowiedz