Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków podróżników i może też i tych rowerowych. Szukam składanego, przenośnego w plecaku... leżaka. Takiego co mogę prosto złożyć i zapakować do plecaka czy do sakwy rowerowej i pojechać z nim gdzie chcę, a następnie rozłożyć i rozkoszować się naturą. Niestety to chyba nie takie proste, bo nie ma za wiele takich konstrukcji, a już na pewno nie ma za wiele konstrukcji wygodnych. Wiem, że wygoda wymaga wagi i np. dużego mocnego stelażu, no ale może coś polecicie. Nie jestem ciężki, więc każdy leżak (poza tymi dla dzieci) będzie dla mnie odpowiedni. Wzrost pomiędzy 170-175 cm.
Jak na razie znalazłem coś takiego, ale nie wygląda to za bardzo wygodnie, boję się, że będę z tego po prostu zjeżdżać i siedzenie/leżenie na tym będzie udręką (link)[https://allegro.pl/oferta/lezak-turystyczny-fotel-plazowy-skladany-ogrodowy-8987373784]
Leżak musi być na tyle komapktowy, by wejśc do zwykłego plecaka (np. takiego szkolnego). Nie będę z nim jeżdziź poza miasto, tylko raczej np. do parku. A chciałbym taki leżak wozić w plecaku, w sakwie rowerowej lub na bagażniku rowerowym.

Może macie jakieś sprawdzone rozwiązania mobilnych leżaków?
#kemping #camping #namiot #podroze #rower
kaczoor - Pytanie do mirków podróżników i może też i tych rowerowych. Szukam składane...

źródło: comment_1624901045MmT6LPs4hbo78dP6MtE4RG.jpg

Pobierz
  • 4
@kaczoor: Nie słyszałem o czymś takim, jak mobilny i składany leżak turystyczny. To z Twojego linka - obstawiam - będzie gówniane i bardzo niestabilne.
Najtańsza opcja, która da Ci podobną do leżakowej pozycję, to takie krzesełko z Deca: https://www.decathlon.pl/p/niskie-krzeslo-kempingowe-skladane-mh500/_/R-p-173601?mc=8575849&c=Purpurowy

Używamy w ekipie całkiem sporej ich ilości, nie trzeba wywalać 400+zł na helinoksa, a siedzi się w bardzo zrelaksowany sposób.

Zdjęcie akurat ze stycznia, ale nie mam chyba nic aktualniejszego z tym
Afrati - @kaczoor: Nie słyszałem o czymś takim, jak mobilny i składany leżak turystyc...

źródło: comment_1624907291fJlfb1yl6SM2U3FsTdOTuW.jpg

Pobierz