Wpis z mikrobloga

@SVETER Akurat sam jestem większym fanem kuchni innych krajów (Włoska najlepsza), ale mówienie, że schabowy, rosół (tylko z kury), pomidorówka czy żywy karp na święta, to nasze narodowe dania, jest mocno krzywdzące dla naszej kuchni.
@michael323: Eeee chyba to żadna krzywda dla naszej kuchni zwłaszcza jak smakuje( ͡° ͜ʖ ͡°) Co kto lubi a ze tak sie utarło no to juz trudno. U mnie w domu rodzinnym na przyklad nigdy nie bylo karpia i pewnie nie bedzie, bo nie podchodzi zbytnio nikomu
@SVETER Wiesz chodzi mi o to, że nawet Polacy wymieniają te potrawy jako polskie, bo nie znają innych prawdziwych polskich dań. Dobrze, że chociaż pierogi chwalimy i proponujemy ludziom którzy zawitają z zagranicy ;) A każdy to powie, jeśli jadł prawdziwy polski staropolski rosół, z kilku rodzajów mięs, to ten PRLowski nie umywa się do niego.
A każdy to powie, jeśli jadł prawdziwy polski staropolski rosół, z kilku rodzajów mięs, to ten PRLowski nie umywa się do niego.


@michael323: A to na pewno. Pierożki kochane to nawet sam zareklamowałem angolom jak mieszkalem u nich i chociaz wyszly srednio to szczerze chwalili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@michael323: pierogi to też za bardzo nie jest klasyczna polska potrawa. Jak już to ukraińska, ale de facto to każdy kraj ma jakąś swoją formę pierogów. Co do tych prlowskich klasyków zgoda, z takich stricte polskich dań to byłby bigos i żur.
@ujumuju Zdaje sobie sprawę z tych pierogów, ale jednak nie narodziły się w PRLu, oraz mamy naprawdę dobre pierogi. A co do tych form pierogów z różnych krajów to prawda, wszystkie odmiany jakie jadłem mi smakowały :)
@RudaBrona Wiem, że schabowy wywodzi się od sznycla, ale ten PRLowski wymysł to był tak robiony, ponieważ mięsa były niedostatki i trzeba było dawać dużo panierki, aby ludzie się najedli niedużym kosztem ;P