Wpis z mikrobloga

@Kremowykrem: Jak trudny to dach? Przy takim zużyciu przy najtrudniejszych dachach to mi może maks wychodziło 7,9kWp. Cena oferty okej, ale panele bym zmienił na coś bardziej sensownego pokroju Triny Solar Vertex S o mocy 395W
@magawek: z zupelnej ciekawosci?
co masz przeciw panelom longi?
Poza tym ze są dosc tanie i bardzo czesto uzywane?
psuja sie?
traca sprawnosc?
czy co innego?
Bo jak ja szukałem swego czasu informacji to nic złego na ich temat nie udało sie znaleźć.
@Kremowykrem powiem, że cena w pytkę jak za ten sprzęt, ja w lipcu zeszłego roku instalowałem na solaredge 9.9kWp to zapłaciłem 41.000zł brutto, panele triny. Od roku jedyne wady, to, że raz na miesiąc potrafił się zwiesić falownik, ale przy ostatniej aktualizacji, od dwóch miesięcy jest ok. Co do mikroinwerterow słyszałem, że są bardziej awaryjne niż pojedynczy falownik, ale jak to wygląda na tle opti to nie wiem, u mnie od roku
@nunu85: ich jakość to kpina, potrafiły nam przyjść z różnicami w rozmiarze ramy widocznymi gołym okiem. Zgięte sa nieraz jak banany bardziej niż inne panele w tej cenie. Do tego spora afera z tamtego roku z podróbkami w Polsce. Do tego jeszcze zlecanie przez LONGi ich produkcji firmą podwykonującym w Chinach, przez co na jakości tym bardziej upadły. Realnie w tej cenie, a nawet nieco taniej da się mieć solidnego Risen
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magawek: no to ja trafiłem jakieś wyjątkowo dobre longi, bo póki co jestem bardzo zafowolony.

niby 9,99kwp, a już widziałem na inwerterze nawet 11.5kW chwilowej produkcji.
i dzienna produkcja przy ładnym bezchmurnym/ prawie bezchmurnym niebie powyżej 70kW to nic nadzwyczajnego.
@nunu85: To na każdym praktyczine panelu jesteś w stanie osiągnąć. One produkują normalnie, lecz ich jakość jest obecnie śmieszna. Jeśli ich nie montowałeś własnoręcznie tylko siedzą ci dachu bądz gruncie to nie zauważysz detali o któych mówie, jak 99% klientów mających LONGi.