Wpis z mikrobloga

@NapalInTheMorning: myślę że pomysł Boga w ciele człowieka który wskrzesza ludzi i czyni cuda jest dosyć mało wiarygodny. Nie mówiąc o tym że większość tych źródeł powstało sporo po jego śmierci a po za biblijne się odnoszą do faktu istnienia jego naśladowców a nie jego jako prawdziwej osoby
  • Odpowiedz
@suluf: prawda, dlatego jest też hipoteza „Jezusa jako mitu”. Ja sam nie podejmuję się oceny, ale znaczna większość badaczy (nie tylko chrześcijańskich) uznaje jego istnienie.

Co oczywiście nie legitymizuje różnych bajek o cudach.
  • Odpowiedz
przecież to absolutnie nie jest to samo, George Floyd istniał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@suluf: tylko, że Jezus istniał i był ważniejszą postacią historyczną niż jakiś czarny ćpun xd Pozostaje kwestia jego kosmiczności i tych opowiastek xd ale jest bez wątpienia istotną postacią historyczną
  • Odpowiedz
@suluf: ale ty dalej nie rozumiesz, że nie chodzi o kwestie jakichś #!$%@?ów z pustyni, którzy pisali coś tam sobie na bombie tylko że serio w kronikach taki typek jak Jezus występuje. Cała reszta typu jakichś niebios czy coś - mnie to nie obchodzi, chodzi o fakt historyczny

To tak jakbys negowal, ze Kazimierz Wielki czy Pilsudski istnieli xd
  • Odpowiedz
tylko że serio w kronikach taki typek jak Jezus występuje


@Chehu: napisz mi jakich pisanych za jego życia lub kilka lat po smierci. Poproszę o kroniki z czasów Jezusa a nie 50-100 lat po kiedy opisywany jest jego kult. Też myślę że raczej istniał ale nikt nie ma 100% pewności więc jeśli masz takie informacje to je daj.
  • Odpowiedz