Wpis z mikrobloga

@Tigermass: Keczup ale tylko kilka kropek. Wychodzę z założenia, że sosy najczęściej służą do ratowania kiepskich potraw, a nie po to fanatycznie podchodzę do smażenia pieczarej z cebulką do odpowiedniej konsystencji i smaku, żeby mi jakieś sosiwo odebrało całą radość z jedzenia tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@smutny_kojot: aż mi się przypomniał patent współlokatora kiedyś, kupił ciabbate bułki, pieczarki, kielbase, ser, jajka, pomidor, pieczarki podsmażył z kiełbasą, jajka ugotował, i potem rozkroił bułki, farsz z pieczarek i kiełbasy na bułe, potem jajka pokrojone w plastry, pomidor, zakrył serem i wstawił do piekarnika, jakie to było dobre ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tigermass: Keczup ale tylko kilka kropek. Wychodzę z założenia, że sosy najczęściej służą do ratowania kiepskich potraw, a nie po to fanatycznie podchodzę do smażenia pieczarej z cebulką do odpowiedniej konsystencji i smaku, żeby mi jakieś sosiwo odebrało całą radość z jedzenia tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@smutny_kojot: Amen.
  • Odpowiedz
@Adamvs: @MilowyLas:

1. Pieczarki obieram ze skórki, przycinam nóżki i usuwam te babrochy dokoła nich, siekam w plastry grubości ok. 3-4 mm (ok. 20 średnio dużych pieczarek)
2. Cebulkę kroję w kostkę (3 średnio duże cebule)
3. Szklę cebulkę na maśle klarowanym, dodaję pieczarki, sól, pieprz, zioła włoskie (ale bez przesady)
4. Po odparowaniu nadmiaru wody i uzyskaniu przez pieczarki miękkiej ale sprężystej struktury wyłączam kuchenkę i dodaje dużą łyżkę masła, mieszam całość i pozostawiam na
smutny_kojot - @Adamvs: @MilowyLas: 

1. Pieczarki obieram ze skórki, przycinam nóż...

źródło: comment_1624864734YrJNaXNTOcrHX5647RmzQq.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz