Wpis z mikrobloga

Hej, widziałem ostatnio kilka postów dot. wentylatora Blyss (40 cm z pilotem) z castoramy i postanowiłem sobie taki kupić. Domyślam się że wielu z Was go ma, więc mam pytanie.

Czy u Was też wentylator wydaje dźwięki podczas poruszania się lewo-prawo (ewentualnie podczas ósemek)? U mnie skrzypi, strzela, a dźwięki są sporo głośniejsze od samego wentylatora na 1 biegu i zastanawiam się czy tylko ja trafiłem na taką sztukę, czy to normalne?

Pozwolę sobie zawołać @LisiaRumba i @rasperrbery2314 bo Wasze posty na jego temat widziałem :)

#wentylator #castorama #wiatrak #lato #agd ##!$%@? ##!$%@?

Ten dokładnie: https://www.castorama.pl/wentylator-stojacy-blyss-z-pilotem-40-cm-czarny-id-1008540.html
  • 12
@futh3r Przyszedł i do mnie. W totalnej ciszy i na najcichszym trybie jak go odpaliłem, to słychać było delikatnie mechanizm, kiedy "obrót zbliżał się do swojej granicy". Nic dziwnego, jest tam przecież silnik i kilka mechanizmów. Na wyższych obrotach to szum powietrza jest głośniejszy od w/w i nic nie idzie usłyszeć. Żadnego trzaskania czy skrzypienia. Na pewno dobrze go dokręciłeś? Jeśli faktycznie dźwięki są niepokojące (zakładam, że nie jesteś pedantem w tej
@rasperrbery2314
@pinktonguy
Dzięki :) dokręcalem dwa razy, dźwięki są lekko słyszalne nawet na najwyższym biegu wentylatora, wiec to raczej nie kwestią pedantyzmu - na pierwszych biegach są zdecydowanie głośniejsze niż szum powietrza. W takim razie spróbuję go wymienić, zobaczymy co z tego wyjdzie, dzięki za odpowiedzi.
Czesc mam to samo, zamowilem przez internet z castoramy za sprawa polecenia tutaj na tagu, chodzi od tygodnia.

Trzeszczy, skrzypi i dodatkowo lekkie pukniecie przy ruchach w bok i osemkach co sprawia, ze jest bezuzyteczny w trybie "cichym" czy to na 1 biegu szczegolnie w nocy dodatkowo ruch nie jest w pelni plynny przy ruchu w bok stopuje sie na ulamek sekundy jakby z czyms tam w srodku walczyl.

Dodatkowo jest juz
@ripes333 właściwie u mnie te same objawy, trzeszczenie i skrzypienie, wydaje mi się że to ten gruby przewód łączący silnik z dołem przy skrajnych pozycjach jest dociskany do plastikowego elementu i wydaje te dźwięki, to stopowanie i brak płynności u mnie też występuje.

Ja planuje zrobić zwrot bo też brałem przez internet tylko z odbiorem, nie wiem nawet jeszcze jakie tam mają zasady zwrotów w tej castoramie. Jak na niego polowałem to
@futh3r: @ripes333:
UPDATE: po kilku dniach pracy wentylatora przyłączam się do kolegów, zaczął trzaskać (3-4 razy na każdy "obrót"). Na moment staje w miejscu, po czym trzask i idzie dalej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem jeszcze co zrobię. Postaram się nieinwazyjnie pokręcić śrubokrętem, jak nie ustanie i nie przyzwyczaję się do tego czasu to pewnie zwrocik.