Wpis z mikrobloga

@zaiste_istotna_istota: a tu już niekoniecznie, jakkolwiek porównanie jest wg mnie trafne. Pojazdy Forda ewoluowały w samochody osobowe, ciężarówki, wielkie ciężarowy mające ładowność 100ton,stworzone dla kamieniołomów, bolidy F1 i wiele innych wynalazków, każdy z nich ma swoja nisze rynkowa. Skoda nie konkuruje ze scania, a bolid F1 nie konkuruje z tesla. Wystarczy pojąć, ze w krypto jest podobnie, BTC nie konkuruje z ETH, ale wręcz się uzupełniają, a BAT, czy CHZ robią
@kamil-wasniewski: taśmę produkcyjną, a ścisłej rzecz biorąc, nie wynalazl, ale zastosowal w swoich fabrykach.Choć to tez nie jest jego najważniejszą innowacja. Najważniejszą innowacja Froda było co innego, co wielu umyka- przed era forda samochód był zajebiście drogi. Ferdynand Ford obiecał, że zrobi samochód, na ktory będzie stać pracownika jego fabryki - i to było jego absolutnie genialna innowacja, zaczął produkować forda T, którego mógł kupić pracownik, z taśmy, to on rozpoczął
@Obruni:
a czy ja mówię że nie istnieją? Mówię tylko, że btc będzie dominował nad resztą krypto, jak samochody dominują nad resztą pojazdów. 99/100 pojazdów na drogach to samochody (na oko walę) :P
@zaiste_istotna_istota: do tego, ze Bitcoin jest wyznacznikiem krypto, to nie musisz mnie przekonywać, bo dla mnie to oczywiste. Tak jak dla większości Polaków fotokopia to xero, tak dla większości ludzi na świecie krypto to Bitcoin, ale tez to, że istnieją też inne kryptowaluty, które szukają swojego miejsca na rynku, jest faktem. Paradoksalnie ich istnienie w żaden sposób nie zagraża bitcoinowi, wręcz odwrotnie, popularyzacja krypto, to popularyzacja BTC.
@zaiste_istotna_istota: No ale jest w tym sporo racji. Ford T był pierwszy i otworzył drogę do globalnej popularyzacji samochodów poprzez wskazanie kierunku rozwoju technologii. Ford T nie był najlepszy oraz po pewnym czasie z racji tego, że stał się przestarzały przyniósł firmie niemały problem związany z narastającą konkurencją. Tak naprawdę odegrał on podobną rolę do BTC - nie jest idealny ale był pierwszy pokazując, że taka technologia ma sens. No i