Wpis z mikrobloga

@Druidowski: Bardzo dobrze reprezentowany przez niemiecką scenę folk metalową, którą znam dosyć dobrze. Powiedz tylko czy interesuje Cię bardziej podejście metalowe do tematu, z gitarami i ciężkim brzmieniem, czy szerokie instrumentarium z lekką nutą gitar elektrycznych, a postaram się dobrać jakieś piosenki pod to.
@Sarpens: In Extremo się pod ten gatunek metalu klasyfikuje? Ze znanych mi zespołów tylko ich mógłbym pod to podciągnąć. Ja lubię zarówno mocniejsze podejście metalowe jak i instrumentalne. Mógłbyś coś polecić?
@browarPL: Tak. IE się pod to podciąga. Ale możesz zahaczyć o

Saltatio Mortis - Frueher war alles besser - płyta z tego roku, z której pochodzi ten kawałek zbiera świetne recenzje.

Subway to Sally - Besser du renst - na teledysku widać dwustrunowy bas : D

Tanzwut - La Filha Dau Ladre - dość oryginalnie wyglądają na scenie.

Od biedy można podciągnąć jeszcze Schandmaul - Dein Anblick

Do całości dorzucę od
@Sarpens: Folk metal bardzo lubię.. Do dzisiaj nie znałem medievalmetal jako gatunku. Ogónie rzecz biorąc, bardzo mi odpowiada ;) Z wymienionych przec Ciebie utworów, muszę powiedzieć, że najbatrdziej mi podpasował Saltatio Mortis - Früher war alles besser, Tanzwut - La Filha Dau Ladre oraz FEUERSCHWANZ - Ich will Tanzen. Muszę się przyjrzeć bliżej dyskografii tych zespołów. Ale czuć podobieństwa do IE, ktorych dosyć często słuchałem.