Wpis z mikrobloga

  • 11
1139 + 1 = 1140

Tytuł: Dawca przysięgi. Tom 3. Część 2
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy
Ocena: ★★★★★★★★★

2 część 3 Tomu wypada lepiej od poprzedniczki. W tej części jest więcej akcji, szczególnie dużo na około 200 stron przed końcem. Niestety jest gorzej niż w pierwszych dwóch tomach, które oceniłem na 10/10 i trochę do najwyższej oceny brakuje. Dalej jest to Sanderson, którego styl bardzo mi pasuje, którego świat i postacie wręcz wylewają się z kolejnych stron. Autor ma też niebywały dar do odpowiadania na pytania, które się u mnie pojawiają.

Czuć, że ten podział 3 tomu na 2 części był sztuczny i trochę szkoda, że 4 tom również został podzielony. Co do fabuły, podobnie jak w 1 części, również w tej Dalinar jest główną postacią i to świetnie, bo jego retrospekcje wprowadzają ogromną porcję fabuły i wyjaśniają wiele wątków. W końcy też wyjaśniony jest wątek miłosny Kaladina, Shallan i Adolina, bo zaczynała się już z tego robić telenowela.

Nie mogę się już doczekać 4 tomu. Polecam wszystkim fanom Sandersona - pozycja obowiązkowa.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
57/100
#bookmeter #legimi
Pobierz ali3en - 1139 + 1 = 1140

Tytuł: Dawca przysięgi. Tom 3. Część 2
Autor: Brandon Sande...
źródło: comment_1624648756o6ZxuuIjTRM7uPuZpBlan6.jpg
  • 6
@ali3en: Jak dla mnie najsłabszy tom (nie czytałem 4, ktoś się orientuje jak tam jest z akcją?). Jasne wspominki z Dalinarem spoko, ale ten tom to taka troch encyklopedia ze świata :/ trochę za mało się dzieje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Akatrosh: mam nadzieję, że to ostatni tom tak mocno wprowadzający do świata, zobaczymy jak akcja w Rytmie Wojny
@kalkuba: bardzo mi się podobała końcówka, dla tych 150-200 stron było warto czytać obie części