Wpis z mikrobloga

@ziumbalapl: podobne cmentarzysko odkryto też w Irlandii i oczywiście poszła plotka w świat, że zakonnice bestialsko mordowały dzieciaki, jak się okazało, dzieci poumierały w wyniku epidemii, chorób a śmiertelność ośrodka była mniejsza nawet niż reszty regionu. Domyślam się, że podobnie sytuacja wygląda tutaj, zwłaszcza gdy weźmie się poprawkę na bardzo długi okres funkcjonowania tej kanadyjskiej placówki, warunki sanitarne, które też pewnie nie były najlepsze. Nie rozsiewaj chłopie takich wiadomości, których
  • Odpowiedz
@Anon1488: One były zabierane rodzicom i wręcz torturowane, a nie, że dostawały klapsa. Poza tym, to nie "dawne czasy" to to wszystko skończyło się dopiero przed początkiem XXI w. Po co piszesz takie głupoty, skoro masz link do podcastu i artykułu na ten temat? Spamuj dalej to wlecisz na czarno, nie chce mi się uzerac z kimś, kto szuka zaczepki.
  • Odpowiedz
@Bubo_bubo: Ateiści to nie wiara, tylko brak wiary. Muzułmanie są mi kulturowo obcy, nie obchodzą mnie, nie mają żadnego wpływu na moje życie, ani politykę w tym kraju. Katolicki Kościół już tak.
  • Odpowiedz
@Bubo_bubo: Ateizm nie powoduje zła, bo nie jest filozofia, czy zbiorem zasad, ideologia. To po prostu brak wiary w bogów. Nic nie mówi o żadnej osobie.

Argumentacja że 0.5% grupy coś zrobiło o niczym nie świadczy.


Świadczy o tym, że nie można im pozwalać na panoszenie się i zdobycie władzy, bo skończy się tym co było w Irlandii, czy Australii. Moja argumentacja nie brzmi "wszyscy chrześcijanie tak robią", a "patrzcie,
  • Odpowiedz
Ateizm nie powoduje zła, bo nie jest filozofia, czy zbiorem zasad, ideologia. To po prostu brak wiary w bogów. Nic nie mówi o żadnej osobie.


@ziumbalapl: ateizm nie, ale ateiści już czynią zło. Tak samo chrześcijaństwo nie czyni zła, ale chrześcijanie już tak.
  • Odpowiedz
ateizm nie, ale ateiści już czynią zło.


@Bubo_bubo: Ateiści czynią zło nie przez brak wiary i do tego nic ich nie łączy. To jakby stwierdzić, że "ludzie bez nogi czynią zło". Brak nogi nie jest tego powodem. Tak samo i brak wiary w boga.

Tak samo chrześcijaństwo nie czyni zła


Czyni. Jego zasady są złe. Na przykład dlatego:
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: przecież te szkoły powstały żeby pozbyć się problemu z rdzenną ludnością. Na południu poradzili sobie mordując ich co do jednego a potem zamykając ich w rezerwatach. W Kanadzie rozdzielali rodziny i sterylizowali kobiety. Wspaniałe zachodnie podejście do ludzi. Teraz się oburzają ze ujgurów Chiny traktują podobnie jak oni Indian.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ziumbalapl: kolejny fake news szkujacy katolików?
Bardzo tolerancyjnie.

Nie ma żadnych dowodów na fejki które wklejasz. Bardziej prawdopodobne, że była tam placówka sanitarna próbującą pomagać chorym i jest to zwykły cmentarz.
  • Odpowiedz