Wpis z mikrobloga

Mirki, mam następującą sytuację:

Dziś jadę przerejestrować samochód. Pech chciał, że ubezpieczenie poprzedniego właściciela skończyło mi się wczoraj. By przerejestrować auto potrzebuję aktywnego ubezpieczenia OC. Mój problem pojawia się w momencie, gdy wciąż mam stare blachy poprzedniego właściciela i rejestruje OC właśnie na te blachy. Tj. czy jeśli pojadę do Wydziału Komunikacji, to nie będzie problemu z tym, że wykupiłem ubezpieczenie na stare blachy i w razie ew. stłuczki, wypadku, kradzieży również? Jednak na potwierdzeniu OC będę miał info o starych blachach, nie nowych, i też na takim ubezpieczeniu będę jeździł przez najbliższy rok.

#ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #samochody
  • 7
Dziś jadę przerejestrować samochód. Pech chciał, że ubezpieczenie poprzedniego właściciela skończyło mi się wczoraj.


@Hyackk Dlaczego zatem nie zawarłeś nowej polisy na dane z DR i swoje dane z umowy/faktury wczoraj tylko nic z tym nie robisz i czekałeś aż się skończy? Każdy zarejestrowany pojazd ma obowiązek mieć OC nieprzerwanie, nie można sobie o tak trochę mieć OC a trochę nie mieć bo są za to wysokie kary, UFG może Cię za