Wpis z mikrobloga

Rower dawca przeszedł operację. Niestety zmarł, więc jego organy wykorzystam do zbudowania nowego :P
A na serio, rower dawca został rozebrany i w większości oszlifowany z starego lakieru. Wyciełem potrzebny kawał ramy i w raz z rurą steru 38x2 przyspawałem do cargobay'a (rura będzie jeszcze docięta na odpowiednią długość). Oczywiście, jak wszystko na razie, spawane punktowo. Sznurek widoczny na zdjęciu był nieocenionym narzędziem przy ustawianiu ramy prosto.

Jutro i w niedzielę plecki cargobaya oraz wzmocnienia łączeń starej ramy z nową (jakieś skrawki metalu). Później spoinowanie i DUUUUUUUUUUŻO szlifowania (grinder and paint makes me a welder that I ain't!) i rama będzie praktycznie gotowa. Pozostanie przejść do pozespołów.

#qwarqqmajstruje #rowercargo #spawanie #diy
Pobierz
źródło: comment_1624553582KXMsPeMlEoBb3CHtE3DtEX.jpg
  • 7
@BajerOp: bo nie jest, i nie ma zamiaru być. sama rama to bedzie z 25 kg. ale będzie miało w sobie silnik 3kw, więc waga mi nie przeszkadza :P spodziewam sie finalnej wagi e-bike'a w granicach 35-40kg. Mam sporo podjazdów w okolicy więc silnik od początku był w planach.

@oakduck: magnum mig 204 alu syniergia. jak sie okazuje, nawet idiota bez doświadczenia daje rade nią spawać, czego jestem najlepszym przyładem