Wpis z mikrobloga

Mirki proszę o pomoc zbliża mi się awans, i wiem, że prawdopodobnie zaoferują mi 9k brutto, ale wiem też, że firma nie ma problemów aby osoby z UoP przechodziły na B2B. Tak więc zastanawiam się ile wynosi równowartość 9k brutto na B2B + najlepiej wyjaśnienie jak to liczyć, bo nie wiem czy opłaca mi się czekać, czy może zwijać manatki i szukać lepiej płatnej pracy.
Plus 2gie pytanie jak to jest z VATem, tj czemu oferty są podawane w następujący sposób stawka + VAT. Czy to działa w następujący sposób? Tj ja wystawiam fakturę na daną kwotę + podatek VAT danej firmie+ a ta firma obarcza tym VATem klienta. Tak? Jeśli nie to proszę o poprawkę.
#testowanieoprogramowania #programista15k #programowanie #pracbaza
  • 26
  • Odpowiedz
Otóż ja wiem jak wygląda B2B bo interesuję się tym od dłuższego czasu, wiem jakie są plusy minusy, odliczanie podatku itd itp, po prostu nie wiedziałem jak przeliczyć pensję uop na B2B bo nie wiedziałem jak działa VAT. Pozdro


@mikorys: jak "najszybciej" sobie przeliczyć i sprawdzić jaką masz stawkę godzinową na b2b?
- jako podstawa liczymy koszt pracodawcy z Twojej obecnej umowy, przy 9k brutto koszt pracodawcy to ~ 10.8k,
-
  • Odpowiedz
@mikorys: @ajgoron:
Mimo wszystko spróbuj jakoś ogarnąć podpisanie umowy z inną spółką, niż obecna dla której pracujesz :P
Wtedy wskoczysz na mały zus, co z perspektywy całego okresu ulgi, pozwoli Ci oszczędzić ponad 30 tys. zł.
  • Odpowiedz