Wpis z mikrobloga

@sylwke3100: wróciło dość szybko (pare dni), za to po ok. 3 miesiącach zacząłem inaczej odczuwać pewne zapachy - generalnie wszystko zaczęło mi podchodzić cebulą. Te zaburzenia trwały kilka tygodni, teraz czuje już wszystko normalnej (chyba)
  • Odpowiedz
@MinisteRV: @merciless85: @fajnybananek: @skalar_neonka: @Onkosfera Ja w listopadzie miałem koronę.

Smak wrócił szybko, zapach wracał po tygodniu ale od tamtego czasu:

- kupa ma inny zapach
- nie jestem prawie w stanie rozróżnić co ktoś smaży w domu jak się nie zbliżę nosem do tego obiektu bo wszystko śmierdzi jednakowo, taki sam ma zapach szynka jakakolwiek (choć smak już co innego)
- mam regularne upośledzenie jakichś smaków np
  • Odpowiedz
@sylwke3100 byłem u neurologa z zaburzeniami po covid(akurat nie z węchem) i powiedział mi że Covid atakuje bardzo często komórki nerwowe które czasem mogą się zregenerować a czasem nie. Jeśli się nie zregenerują to trzeba po prostu nauczyć się żyć z sytuacją i nic na to nie zrobisz. Węch to ta sama sytuacja, bo tutaj też węch straciliśmy przez atak wirusa na komórki nerwowe odpowiedzialne za wyczuwanie i rozpoznawanie zapachów. Ja np
  • Odpowiedz
@sylwke3100: COVID miałem w listopadzie, smak był zaburzony, wrócił szybko a z węchem do tej pory mam problem, tez miałem okres ze wszystko podjeżdżalo mi cebulą, potem sałatką jarzynową a teraz tak nijako, słyszałem ze wystarczy wziąć cynk i węch wraca ale coś mi się nie chce w to wierzyć
  • Odpowiedz