Wpis z mikrobloga

@kowalkowskij: ;)
No chyba że to ma być taki śmiech przez łzy czy coś... no to wtedy również mi Ciebie szkoda.

Przy obecnym stosunku ceny pamięci masowej do XCH nie opłaca się nawet farmienie (nie mówiąc o plotowaniu).
Dyski są droższe niż spodziewany przynajmniej kilkuletni zysk z farmienia na nich.
A doliczając jeszcze resztę sprzętu, prąd na zaplotowanie to już w ogóle impreza nie trzyma się kupy.
  • Odpowiedz
a dyski już się zwróciły, więc luz


@kowalkowskij: To jednak trochę nie tak.
Zwrócić się nie zwróciły, bo leżą w pudełkach.

To co masz na myśli to jak rozumiem sytuacja w której poprzednie dyski (czyli zasadniczo poprzednia inwestycja) się zwróciły i sporo zarobiły i za tamten zarobek kupiłeś
  • Odpowiedz
@kowalkowskij: Jeśli to nie bait... na początku rzeczywiście można było iść na grubo i miałoby to sens. Z resztą... w krypto ryzyko jest zawsze ¯\_(ツ)_/¯
@hellfirehe ładnie podsumował. Na chwilę obecną inwestowanie w hardware jest "chia" warte :D

Nie przeglądałem ostatnich wprowadzanych zmian ale devsi coś robią w ogóle pod kątem rozwoju chia ?
  • Odpowiedz
Nie przeglądałem ostatnich wprowadzanych zmian ale devsi coś robią w ogóle pod kątem rozwoju chia ?


@MikeOctane: Podobno robią, ale jakoś słabo to idzie.

Ogólnie na początek czerwca były zapowiadane zmiany umożliwiające w końcu powstanie jakiś sensownych pooli, póki co jakoś ich nie widać.
Obecne poole podatne są na oszustwo polegające na zgłoszeniu tych samych plotów do wielu pooli, w dodatku nadal kopanie solo i niepodzielenie się nagrodą
  • Odpowiedz
@kowalkowskij: Tak z ciekawości - jak to jest skalkulowane? Bo niech będzie, że to są 12T - 60szt. Niech optymistycznie będzie, że jeden $400 to za to kupujesz ~100 XCH, a przy obecnej wielkości sieci przez 3 lata ukopiesz wg. kalkulatora 45 XCH.
  • Odpowiedz
@artur7177: w połowie maja sprzedałem wszystko co ufarmiłem i za to poszły kolejne zamówienia na dyski. Teraz już czysty zysk, bo sprzęt jest spłacony, a prąd mam za darmo. Co wykopię to trzymam aż wzrośnie.
@obieq: za te teraz 1050 zł/szt
  • Odpowiedz