Wpis z mikrobloga

Pojeździłem dziś trochę po pop-in vaccination centres w nadziei, że dadzą mi drugą dawkę Pfizera wcześniej, niż po 8 tygodniach - żeby 24 lipca wlecieć do Polski bez kwarantanny. Pierwszą dawkę miałem 4 tygodnie temu. Druga mam teoretycznie za 4 tyg. Potrzebuję mieć drugą wcześniej - 14 dni przed wylotem do PL.

W trzech punktach nie było ani jednej osoby, tylko staff siedział i się nudził. Absolutnie ani jednego klienta, oprócz mnie. Pustka.

I nie dali, nie mogą, bo "legislation", bo "eight weeks", bo "better immunity" etc etc... Na nic tłumaczenia, że producent zaleca 3 tygodniowy odstęp, na nic zwracanie uwagi, że nudzicie się i pewnie sporo dawek się zmarnuje, bo nikogo tu nie ma. Tragedia.

#uk
  • 19
  • Odpowiedz
@maybe: Strasznie mnie teraz zasmuciłeś bo sam chce w piątek do takiego punktu pojechać. A na tagu ktoś pisał wcześniej, że dostał po trzech tygodniach. Do doopy.
  • Odpowiedz
Moj znajomy dostal SMSa od GP i po 5 tygodniach zaprosili go na druga dawke Pfizera. Ale to jedyny taki przypadek. Sam probowalem na walk-in ale mi nie dali. Kolega z Greenwich jakby co.
  • Odpowiedz
@Momplicatedmonger: Na stronie https://www.nhs.uk/conditions/coronavirus-covid-19/coronavirus-vaccination/book-coronavirus-vaccination/ kliknąłem w "manage my appoitments". Po wpisaniu swoich danych pokazało mi termin drugiego zastrzyku (ten , który miałem zabukowany). Następnie musiałem go anulować i wybrać alternatywny termin i miejsce na drugą dawkę (zanim anulowałem wyświetliły mi się możliwe terminy, z których jeden był z jutrzejszą datą).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KlotzF23: bardzo dziękuję, właśnie zmieniłam termin swojej szczepionki. Co dziwne pierwotny booking na drugą dawkę nie wyświetlał się tam na stronie NHS... Udało się zaklepać nowy termin a stary nadal był akwywny na stronie swiftqueue który podlinkował mi GP.
  • Odpowiedz