Wpis z mikrobloga

Mireczki wyjeżdżam na studia do #dania i szukam sobie mieszkania. Będę w małym miasteczku (50k) i waham się pomiędzy wynajmem kawalerki w małym bloku, a pojedynczym pokojem w domu z innymi współlokatorami.
Z jednej strony w kawalerce będę miał 100% prywatności, ale trochę się boję że mieszkając sam w obcym mieście/kraju zrobię się aspołeczny.
Z kolei w domu z jednej strony zawsze mogą się trafić słabi współlokatorzy, ale za to mam dostęp do dużej kuchni, przestrzeni wspólnej i ogrodu, a nie w kółko te same cztery ściany. No i będzie do kogo gębę otworzyć.

PS. Może jest tu ktoś z #herning albo studiował na AU w Herning i może coś ogólnie doradzić? Albo ma w ogóle coś na wynajem dla studentasa z budżetem do 2,3k - 2,5k DKK
PPS. boligportal.dk to legitny sposób na wynajem mieszkania?

#studbaza #nieruchomosci #wynajem

Jak lepiej mieszkać na początek w obcym mieście / kraju?

  • Kawalerka 30m2 (4 ściany, prywatność, samotność) 52.9% (54)
  • Pokój 16m2 (lokatorzy, wspólna przestrzeń, ogród) 47.1% (48)

Oddanych głosów: 102

  • 5
Studiowałem w Danii i mieszkałem i sam i w akademiku i w dzielonym mieszkaniu. Nic Ci nie zastąpi doświadczenia dzielenia mieszkania z innymi studentami , poznania innych kultur czy nawet budowania kontaktów na przyszłość.
Izolowanie się jako student to niestety nie tylko droga do depresji w Danii ale też gorszy potencjalny przebieg kariery.
Nie ma akademików w Herning?

Boligportal to legitna strona ale zdarzają się oszuści. Pamiętaj żeby nic nie płacić dopóki