Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 958
Przyjść pierwszy raz do sklepu elektronicznego to gorzej niż pierwszy raz kupować kondomy.
Przychodzisz i mówisz cichutko "poproszę kondesator 22nF" a ten na cały bęben "JAKI? ELEKTROLIT? TANTAL? SMD?" a ty "nie wiem..." i wszyscy na ciebie patrzą i wytykają palcami

#heheszki #elektronika #zainteresowania #humor
  • 32
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: Kur#a, Wbijam ze 2 miesiące temu do Brico po węża elastycznego do wyciągu, jak najdłuższy i najlżejszy więc plastik lub lepiej cienka guma. Ale nie, tak nie można. A DO CZEGO TO BĘDZIE? (°° I weź mu tłumacz co sobie wymyśliłeś...
Z tydzień temu w samochodowym chcę kupić pióro wycieraczki. Mówię, że 45cm i to zagięte, nie proste. A
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: akurat pióro o ile nie masz standardowego mocowania "haczykowego", które tak do 2005 było stosowane to dobrze, że sprzedawca spytał jakie auto. Aktualnie jest jakieś 20 czy nawet więcej różnych mocowań piór. Kupiłbyś byle jakie 45cm, a potem byś tego zamontować nie mógł, bo by do ramienia nie podeszło. Chociaż jak 2x53cm to raczej jakiś starszy samochód z grupy VAG tak więc pewnie był zwykły haczyk.
  • Odpowiedz
@Lanc: Tak, to był starszy VAG i mocowanie na zwykły haczyk o czym też powiedziałem na starcie, tylko tutaj zapomniałem napisać. Choć akurat pióro które chciałem (Valeo) miało jakieś różne adaptery czy inne gadżety do innych mocowań. Ale pan sprzedawca je wyjął i wyrzucił, żebym czegoś nie #!$%@?ł XD
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: mi się skojarzyło w drugą stronę - mówisz/piszesz w mailu że chcesz np. 30 sztuk śrubek nierdzewnych M8 z gwintem 25 mm długości. A szanowny sprzedawca dopytuje:
- te śrubki zwykłe czy z nierdzewki?
- z nierdzewki
- jaka średnica? itd.
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta:
Szedł facet ulicą i zobaczył nowy sklep.
Myśli sobie - wpadnę.
Wita go miły, uśmiechnięty sprzedawca:
- Dzień dobry, w czym możemy panu pomóc, co chciałby pan kupić?
Facet się zastanowił
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: do mnie wlazł raz majster co instalacje robi i się pytał czy mu roznicowka nie wywali jak będzie cały obwód zasilony bo jest na 25A (a to jest tylko wartość znamionowa) a potem się dziwisz że ludzie nie mają wiary jak taki cep instalacje ludziom za hajs robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz