Wpis z mikrobloga

@han_vasolo: ty no ale przedmiot nazywa się religia i powinien wyglądać tak, że nauczamy o religiach, wszystkich. A nie wierszyki do bozi i pieczątki od księdza :D. Powinno być tak, że uczymy o różnych religiach, jak powstały, jak wygląda ich system wartości i np wizyta w różnych kościołach, aby mieć porównanie. Dlaczego ten jeden bożek jest faworyzowany?
  • Odpowiedz
ozna nie chodzic na religie, spoko. Sam nie chodzilem.

Ale robienie z tego cyrku i pajacowanie, to zenua


@han_vasolo: ok rozumiem, ale czarneusz sam wprowadził to co wprowadził czyli albo religia albo etyka (obowiazkowo) z tym że etyka ma byc prowadzona przez nauczycieli ze szkoły tadeusza Rydzyka, wiec czego nie wyvierzesz to nadal bedziesz uczeszczął na religie.

Pajacuje minister wiec rodzicie znizaja sie do jego poziomu
  • Odpowiedz
Mozna nie chodzic na religie, spoko. Sam nie chodzilem.

Ale robienie z tego cyrku i pajacowanie, to zenua


@han_vasolo: Zważywszy, co #!$%@? minister oraz konkretnie ta kurator (jeśli słychać w mediach, że jakiś kurator odwalił kolejną aferę to na 99% będzie to małopolska), to trzeba im robić takie uświadamiające akcje, że ich działania mogą mieć odwrotny skutek. Obowiązkowa religia lub etyka uczona przez nauczycieli z jednej z 6 uczelni, z których
  • Odpowiedz
Robienie z siebie pajaca


@han_vasolo:

powiem ci coś wiecej, do 2017-2018 roku chodziłm do koscioła (moze nie regularnie ale chodziłem) starałem sie spowiadac itd, ale od 2-3 lat poprostu patrzać na to jak władza wpycha mi na siłę wprost do mordy "religie" postepuje zupełnie odwrotnie. Straciłem ochotę na kosciół w tej formie w jakiej jest obecnie. Kosciół obecnie to biznes, Jedraszewskiego Rydzyka i innych mądrych inaczej. Kościół stał sie politycznym napędem
  • Odpowiedz
@#!$%@?: religia to spoko przedmiot był, zawsze można było sobie coś zjeść, odrobić zadanie domowe albo coś, a jak klecha coś się burzy, to się mówi , że ja wyznaje inną religię i pana nie rozumiem, a i tak przepuści do następnej klasy, bo jak to tak ksiądz wystawia mi pałę?
Religia w szkole była by fajna nawet, gdyby traktowała o wszystkich religiach, nie o jednej
  • Odpowiedz
@nightrain no przydałaby się dobrze poprowadzona lekcja na temat religii, filozofii, etyki czy choćby w końcu porządne wychowanie do życia w rodzinie .... Niby masz rację ale z drugiej strony dlaczego młody człowiek ma miec samodzielnie wyrobiony światopogląd po szkole? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz
@hornat89: fajnie by było gdyby na lekcji religii mówili o buddyzmie, chrześcijaństwie , islamie, mogło by to być nawet ciekawe, ale nie oni jadą ze swoją nie lekcją tylko "Katechezą", to jest indoktrynacja i powinna się odbywać w kościołach, dla tych którzy tego chcą
  • Odpowiedz