Wpis z mikrobloga

Mirasy i Mirabelki - pytanie do Was - w zeszłym tygodniu wyszło mi 150-160 km na rowerze i myślę, że podobny rezultat uzyskam w tym tygodniu. Jak na moje mniemanie - nie jest to jakiś niezwykłe rewelacyjny wynik, nie mniej pozwalający na jako takie utrzymanie kondycji (choć są i tacy, którzy pewnie 150 robią w jeden dzień - też się kiedyś do nich kwalifikowałem, nie mniej czasu coraz mniej).

Moje pytanie jest następujące - czy dobrze kombinuję iż jest to wynik w miarę przyzwoity, czy też wręcz przeciwnie? Mówiąc wprost - ile km robicie tygodniowo?

#rower #rowery #kondycja #sport
  • 7
@Gzagal: @bibsz: trochę to zależy od rodzaju kolarstwa - inne są przeloty mtb a inne na szosie a między tymi skrajnościami jest cała różnorodność kolarstwa. IMO 1500+ na MTB to już jest całkiem pozytywny wynik!
@Gzagal: wszytsko zależy od tempa, nawierzchni, przewyższeń i pewnie jeszcze paru czynników. możesz robić 150km dziennie spacerowym tempem, a będziesz miał gorszą kondycję od tego co robi 150 w ciągu trzech dni tempem na granicy swoch możliwości.

odpowiadając na twoje pytnanie - każda forma ruchu jest dobra, ale forma i kondycja zależą od wielu czynników, a dystans jest najmniej ważnym czynnikiem
@Gzagal: Wszystko zależy od tego jakie tempo sobie narzuciles, HR, watow, bo mogles zeobic mocne 150km w tygodniu, które jest lepsze niż 300km wolnej rekreacyjnej jazdy, a mogles zrobić 150km ze średnimi watami na poziomie 50
@bibsz: @siona: @Im_from_alaska: @trackEvent: @krokz: @Publius: ok, dziękuje panowie za odpowiedzi. Odpowiadając na niektóre z kwestii o których pisaliście - poruszam się na trekkingu, jeżdżę głównie na asfalcie po podszczecińskich wsiach, staram się trzymać tempo w granicach 20 km/h (wiadomo - raz się udaje znacznie to poprawić, czasami wychodzi 18 km/h - zwłaszcza wiatr pisze róźne scenariusze :) ). Dziękuje za wszelkie odpowiedzi