Wpis z mikrobloga

Hej, od prawie dwóch miesięcy stosuje minoxidil na poprawę linii włosów. Nie łysieje, po prostu takie geny że nie do końca mi się ona podoba. Używam płynu 2% po 0,6ml na skroń i 0,4 ml na brodę, tak przy okazji. Psikam raz dziennie.

Pierwsze dwa tygodnie nie zauważyłem różnicy
Potem zaczęły się trochę sypać włosy z całej głowy, powiedzmy.
Po 6 tygodniach od rozpoczęcia włosy przestały wypadać, ale włosy na skroniach zaczęły mi strasznie wysychać i po jakimś czasie same odpadają suche na wiór. Używam odżywki nawilżającej żeby to jakoś zniwelować, ale tak czy inaczej mimo że to już 7 tydzień nadal myślę że tych włosów trochę za dużo leci z miejsca stosowania leku.

Jeżeli chodzi o efekty to na brodzie nie zauważyłam żadnej różnicy, na prawej stronie skroni też nie, za to po lewej w------o mi mnóstwo baby hair. Dosłownie jeden na drugim. I teraz pytanie brzmi co robić dalej? Czy to normalna reakcja? Zaprzestać stosowania? Ktoś doświadczony mógłby coś poradzić?

#minoxidil #wlosy
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fucktyczniee: Powiem na swoim przykładzie, wiek 17 lat i stosuję na brodę. Włosy zaczęły mi wypadać jakoś po 4 tygodniach, ale to trwało tylko kilka dni, teraz widzę jak odrastają nowe. Co do brody to spora poprawa gdzie była, a na policzkach masa tych baby hair pomału zmieniających kolor na ciemniejszy.

U Ciebie to dziwne że tak lecą bardzo i wysychają, może jakiś szampon nie bardzo, polecam masveri, włosy się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fucktyczniee: tam pewnie jest a-----l w składzie, dlatego włosy i skóra się wysuszają. Odżywka doraźnie będzie pomagać, ale problem nie zniknie dopóki będziesz używać tego leku/kosmetyku
  • Odpowiedz
@baain10: Włosy leciały Ci z całej głowy, czy tylko w miejscu stosowania? Po jakim czasie nastąpił wysyp tych białych włosków, miałeś już jakieś po 2 miesiącach? I jak z gęstością włosów na głowie, polepszyła się przez minox na brodzie, czy została bez zmian?

@triada: Szkoda że trzeba odczekać 4h przed użyciem jakiegoś toniku nawilżającego, bo w tym czasie już zdąży się skóra mocno wysuszyć. Szukalem jakiegoś zamiennika bez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fucktyczniee: ja bym powiedziała, że to może nawet pogorszyć sytuację, bo skóra będzie miała mniej czasu na regenerację między dawkami.

Jeżeli nie łysiejesz tylko chcesz wzmocnić włosy i żeby ci ich trochę więcej wyrosło to może warto spróbować jakiejś naturalnej drogeryjnej wcierki do włosów?
Ja np miałam mocno przerzedzone włosy przy linii włosów właśnie, a po takiej wcierce właśnie ładnie mi się to zagęszcza
  • Odpowiedz
@Fucktyczniee: używam tych dwóch na zmianę i widzę efekty
jedna
ta druga ma a-----l to może dla ciebie na razie nie najlepsza ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba, że to wysuszenie jest głównie powodowane trzymaniem leku 4h na włosach, ale ekspertem nie jestem to nie wiem xD
druga

ogólnie to trzyma się je na włosach 20-40 minut, można też na noc zostawić i z tym chodzić normalnie
  • Odpowiedz
  • 0
@triada dzięki, dorzucę to do swojej profilaktyki. Cóż a w kwestii minoxa to trochę szkoda mi przerywać terapie teraz, skoro efekty widać po 4 miesiącach. Poczekam jeszcze do września, ale zmniejszę dawkę żeby mniej przesuszać włosy.
  • Odpowiedz