Wpis z mikrobloga

KRYCHA MARNOTRAWNY

Sousa miał dwóch pomocników – Modera i Krychę. Doświadczony Krycha dostał czerwo ze Słowakami i gdy inni grali z Hiszpanami, on stał na polu i pasł świnie. Wtedy zastanowił się i rzekł: „Iluż to pomocników ma mój trener, a ja zamiast grać pasłem świnie, jestem więc wypoczęty. Udam się do trenera swojego i poproszę o miejsce w składzie”.

Wybrał się więc i poszedł do trenera swojego. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go Sousa i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. A Krycha rzekł do niego: "Trenerze, zgrzeszyłem przeciw kibicom i względem ciebie, już nie jestem godzien miejsca w wyjściowej jedenastce". Lecz Sousa rzekł do swoich asystentów: "Przynieście szybko koszulkę i spodenki, i ubierzcie go; dajcie mu też ochraniacze na golenie i korki na nogi! Przyprowadźcie też resztę drużyny i ustawcie: będziemy trenować i ćwiczyć nowe ustawienie, ponieważ ten mój pomocnik był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się". I zaczęli trenować.

Tymczasem Moder przebywał na bocznym boisku. Gdy wracał i był blisko ośrodka, usłyszał komendy Sousy i śmiech Krychy. Przywołał jednego z asystentów i pytał go, co to ma znaczyć. Ten mu rzekł: "Krycha powrócił, a trener twój kazał ćwiczyć z nim ustawienie, ponieważ odzyskał go wypoczętego". Na to rozgniewał się i nie chciał wejść; wtedy trener jego wyszedł i tłumaczył mu. Lecz on odpowiedział Sousie: "Oto tyle meczów ci służę i nigdy nie przekroczyłem twoich instrukcji; ale mnie nie dałeś nigdy pewnego miejsca w składzie, żebym się zabawił z przyjaciółmi. Skoro jednak wrócił Krycha, który roztrwonił wynik ze Słowakami, dostał czerwo i osłabił drużynę, ty kazałeś ćwiczyć z nim taktykę". Lecz on mu odpowiedział: "Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy. Ale z Hiszpanami zrobiłeś karniaka. Więc na dwoje babka wróżyła. A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten Krycha był zmęczony, a znów wypoczął, zaginął, a odnalazł się".

#testamentreprezentacji #reprezentacja #euro2020 #mecz
marcelus - KRYCHA MARNOTRAWNY

Sousa miał dwóch pomocników – Modera i Krychę. Doświ...

źródło: comment_16242644864F4aVc5fShugYvvKqHiKUA.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz