Wpis z mikrobloga

@widmo82: przekleję swój komentarz, który zostawiłem na bankierze i o dziwo spotkał się z pozytywnym przyjęciem ¯\_(ツ)_/¯

Ostatnie reco było na ponad 30 zł. Co zmieniło się od ostatniego reco? Jakieś złe informacje? Pojawiły się jakieś zagrożenia? Firma nie trafiła z jakąś inwestycją? Nie. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Więc dlaczego spada? Bo do gry weszły emocje. Asbis wyszedł z cienia, w którym długo spokojnie czekał. Teraz małpy skaczą,
  • Odpowiedz
@widmo82 dokładnie taka sama sytuacja jak po wynikach za kwiecień. Rynek jednak oczekiwał czegoś ekstra - 230 mln i wyzej. Tym bardziej ze w kwietniu były wyniki na poziomie 230mln a zazwyczaj to maj jest tym lepszy miesiącem. Tlenu do wzrostów może już chyba dać tylko raport kwartalny i jakieś zwiększenie prognoz. Niestety ponieważ spółka idzie w dobrym kierunku i obecny kurs jest moim zdaniem nadal zbyt niski.
  • Odpowiedz
@widmo82: ogólnie jest #!$%@? z góry do dołu, co ja Ci będę mówił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale czasem można nawiązać rzeczową dyskusję i dostać wartościowe info - ktoś mi polecił ostatnio pewnego śmiecia na NC, który w ostatnim tygodniu zaliczył solidny wystrzał i nadal rośnie. A że dałem się nagonić za niewielką kwotę, to nie mam powodów do narzekań ( ͡ ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Majku_: a to jak ktos puszcza reko na 30 zł to znaczy, ze spółka musi tyle osiągnąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Covid to byl dla Asbis złoty strzał, ale żniwa beda sie juz powoli kończyć, wiec nie dziwota, ze ludzie realizują zyski i wychodzą ze spółki
  • Odpowiedz
@maniek74: rzecz w tym, że Asbis zamiast realizować pocovidowe zyski, szuka nowych dróg rozwoju i na razie ze wszystkimi drogami trafia. Reco mogliby wydać i na 500+, ale póki nie ma negatywnego info, że coś idzie nie tak, to nie widzę też powodów, by kurs miał zacząć na stałe spadać :)
  • Odpowiedz
@widmo82: @Sabarolus: Tag Asbis obserwuje 20 osób, tag giełda 4k, podejrzewam, że to tak naprawdę kropla w morzu. Jeszcze sporo czasu musi upłynąć żeby ulica zainteresowała się Asbisem, może WIG40 temu pomoże, zobaczymy, dla mnie dalej to jest dobry longterm, nic się w tym temacie nie zmieniło.
  • Odpowiedz
Jeszcze sporo czasu potrzeba żeby ulica zainteresowała się Asbisem


@tyszcz: a to trzeba obserwowac tag Asbis? jak byl po 4-8 pln wpisów w zasadzie nie bylo. Zwróć też uwagę na obroty jakie są na tej spółce, są większe niż na większości spółek MWIGu. To jak ulica sie zainteresuje to obroty miałyby dobić do tych z PZU czy CDR?
  • Odpowiedz
@fristajl: Wieksze zyski wynikają glownie z tego, ze w trakcie pandemii wzrosły ceny sprzętu IT przez podwyzki ceł i braki podzespołów a zapotrzebowanie na tego typu sprzet byl duzo wiekszy przez min.przejście na prace/nauczanie zdalna, ale to nie bedzie trwać wiecznie
  • Odpowiedz
@kubaa010: @Sabarolus: Oczywiście, że nie, ale o czymś też to świadczy. A czy myślisz, że od kilku tygodni takie obroty robi ulica i to ona kupuje pakiety po 20k akcji? (Piątkowy fixing to ponad 80k akcji).

Tak sobie też liczę te wszystkie szacunkowe wyniki i zachowując marże z Q1 i biorąc pod uwagę średnią zysku z tych 5 miesięcy tego roku wychodzi zysk roczny na poziomie 58 mln$
  • Odpowiedz
@maniek74: Janusz weź się uspokój xD przecież tak o każdej spółce można pisać że się kończy. Orlen? Panieee niedługo samochody na wodór będą. Developerzy? Paaanie niedługo banka na nieruchomościach pęknie. Cd project? Paaanie niedługo nikt nie będzie grał w gry. Producenci, dystrybutorzy stali?? Paaanie cena stali w końcu wróci do normalnego poziomu.
  • Odpowiedz
@fristajl: Twierdzisz, ze podwyzki ceł, brak podzespołów i znaczący wzrost zapotrzebowania na sprzet IT w związku ze zdalana praca i nauczaniem nie miały miejsca? Do tego nie rozumiem, czemu sie tak zesrales, takie jest moje zdanie na temat tej spółki, nie moja wina, ze dałeś sie nagonić na to na wykopie za 20zl + ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz