Wpis z mikrobloga

Serwisujecie jeszcze klimę w aucie co roku? Tzw. nie mam namyśli filtra i ew. odgrzybiania, a odzysk czynnika i ponowne nabicie wraz świeżym olejem (czy jakoś tak). Zawsze robiłem to co roku, ale odkąd podnieśli ceny, to zaprzestałem i w sumie oba auta w domu jeżdżą bez serwisu od 2016 i nic się nie stało... mimo pokonanych 90kkm i 150kkm. Robić / olać?
#klimatyzacja #motoryzacja
  • 11
nabijać po roku nie ma czego, jak ktoś to robi to go po prostu na kasę naciągają.


@to_niezle: No właśnie też do tego doszedłem - wymieniam sobie filtr samodzielnie co roku, raz odgrzybiłem, bo w sumie w aucie słychać po zgaszeniu, że jest pompka do skroplin i chyba nie ma się co bawić nawet w odgrzybianie. A co do wymiany czynnika, skoro tyle przejechały - to czekam, aż i tak się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magicznyfred: jakie masz auto? Pierwszy raz słyszę o pompce skroplin w aucie. Zwłaszcza, że to delikatne urządzenia i bardzo nie lubią jak nie mają regularnego serwisu i muszą ciągnąć dużo syfu
@Xargo1: C4 Picasso 2016. Po zgaszeniu z okolic nagrzewnicy i może trochę z kratek wentylacji słychać jakiś elektryczny dźwięk silniczka i odgłos jakby coś robiło próżnię/zassysało. Ciężko mi to opisać, ale zdecydowanie odgłos związany z mechanizmem wentylacji. Nie jest dźwięk pompy adblue odssysającej z powrotem do baku, bo tą słyszalna jest w innym momencie
@magicznyfred 2 dni temu pojechałem "dobić" klimę w mojej octavii po 3 latach. Ubyło mi 235g czynnika R134a z 530g. Odgrzybiam i wymieniam filtr raz w roku we własnym zakresie. Kupuję butelkę tego odgrzybiacza od K2, i filtr węglowy i wychodzi jakieś 40 zł. Moim zdaniem lepiej to zrobić samemu, a jak masz swój ozonator to tym bardziej. Jak Ci ozonują "spece" od klimy to trwa to jakieś 10 min i moim